31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - W długie weekendy suszą nawet 63% więcej! ‹‹ powrót do listy raportów
[07.06.2013]

W długie weekendy suszą nawet 63% więcej!

 

Ostatni miesiąc obfitował w długie weekendy. Na początku maja i początku czerwca Polacy mieli szansę na małe wakacje, a drogówkapełne ręce roboty. Który z weekendów był bogatszy w suszarki? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Nie ulega wątpliwości, że tzw. długie weekendy co roku zbierają tragiczne żniwo. Dane policji wskazują, że w okresie trwania pierwszego majowego weekendu doszło do ponad 700 wypadków, w których zginęło 77 osób. Zwiększony ruch na drogach, stres, rozkojarzenie i obecny na wielu imprezach alkohol zwiększają ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego rośnie liczba kontroli policji. Jak bardzo? Specjaliści serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak zmienia sięnatężenie suszarekw zależności od przedziału czasowego.

 

Idzie w górę

Mówiąc w skrócie: w długie weekendy liczba kontroli wzrasta średnio o 52% procent w stosunku do zwykłych weekendów. Jak się jednak okazało, majówka majówce też nierówna. Liczba kontroli w trakcie pierwszego długiego weekendu majowego była o ponad 4 tys. większa niż liczba kontroli w trakcie drugiego długiego weekendu. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że w pierwszy weekend majowy wypadły dwa święta: Święto Pracy i Konstytucji 3 maja; w drugi długi weekend ustawowo wolne było tylko Boże Ciało.Suszarek było mniej, ponieważ ten drugi weekend nie był dla podróżujących tak atrakcyjnym czasemmówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Nie ulega jednak wątpliwości, że liczba kontroli rośnie w dni wolne od pracydodaje Florkowska.

 

                                       Liczba kontroli w długie weekendy


Przedział czasowy

Liczba Kontroli


Wzrost

I weekend*

31 247

163 % ^

II weekend*

26 873

140 % ^

Zwykły weekend*

19 174

100 %

   

Oprac. Korkowo.pl

 

                                                          *I majowy weekend: 15 maja

                                                         *II majowy weekend: 29 maja2 czerwca

                                                         *Zwykły weekend: 2428 kwietnia

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w kwietniu, maju oraz czerwcu 2013.