11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - W jaki dzień tygodnia suszą najbardziej? ‹‹ powrót do listy raportów
[10.10.2013]

W jaki dzień tygodnia suszą najbardziej?

 

Jak dni tygodnia wpływają na ryzyko złapania mandatu? Czy w ogóle istnieje tu jakaś prawidłowość? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań. Wniosek? Im bliżej weekendu tym bliżej... mandatu!

 

Widok wyciągniętej suszarki to dla wielu kierowców stresująca sytuacja, która często owocuje mandatem. Warto jednak pamiętać, że prawdopodobieństwo napotkania kontroli zmienia się wraz z dniami tygodnia.

Wyniki naszych badań wskazują, że średnio najwięcej, bo ponad 1/5 wszystkich kontroli ma miejsce w niedziele. Na drugim miejscu mamy piątek 18%, a na trzecim sobotę14,8%mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. Dlaczego to akurat koniec tygodnia jest tak obciążony kontrolami?W weekendy wiele osób wraca do domów, jedzie na wycieczki lub po prostu imprezuje, co może przekładać się na wzrost liczby ryzykownych zachowań np. jazdy po alkoholu, czy przekraczania dozwolonych prędkościwyjaśnia Florkowska.

 

Początki są najłatwiejsze

Kiedy zatem unikniemy spotkania z suszarką? Pewności nigdy nie ma, ale najmniejsze natężenie kontroli odnotowano w poniedziałki (9,1% wszystkich kontroli) oraz we wtorki (10,2 %). Na środy i czwartki przypada zwykle ok. 14% wszystkich suszeń. Wygląda na to, że statystyczne najlepiej korzystać z samochodu na początku tygodnia.

 

 

      Jak suszą w Polsce?
 

Dzień

 

Średnio dziennie

Stosunek procentowy

poniedziałek

118

9,1%

wtorek

132

  10,2%

środa

174

 13,4%

czwartek

168

13%

piątek

232

18%

sobota

192

14,8%

niedziela

278

21,5%

                                                                                               Dane: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach: 2-29 września oraz 1-6 października

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. naszolsztyniak.pl
  2. motobelchatow.pl