96424
online
Policja
236
Inspekcja
58
Wypadek
808
Informacja prasowa - W Kielcach stoisz w korkach 6 dni ‹‹ powrót do listy raportów
[12.02.2013]

 

W Kielcach stoisz w korkach 6 dni

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu w korkach spędzają kieleccy kierowcy. Czy mają powody do narzekania?

 

Jak wynika z przeprowadzonych analiz, dojazdy do i z pracy zajmują przeciętnemu zmotoryzowanemu 12 godzin każdego miesiąca. W skali roku daje to 6 dni spędzonych za kółkiem. Oczywiście pod warunkiem, że w drodze do miejsca zatrudnienia przejeżdża przez centrum Kielc, dwukrotnie w ciągu dnia.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl odkryli interesującą prawidłowość. Otóż popołudniowe korki są trochę bardziej czasochłonne niż te poranne. W pierwszym przypadku korki kosztują kierowców rocznie ok. 79 godzin, natomiast te poranne – 66 godzin.

 

Przy okazji zbadano także średnie prędkości osiągane przez kierowców w godzinach szczytu na ulicach położonych w centrum miasta. W najmniej komfortowej sytuacji są mieszkańcy Kielc, którzy do pracy zmierzają ulicą Żelazną. Ich średnia prędkość wynosi 18 km/h. Na drugim biegunie znajdują się ci, którzy przemierzają ulicę Źródłową – prędkościomierze na tym odcinku wskazują wartości oscylujące wokół 37 km/h.

 

                                                                 Tabela1. Prędkości w centrum Kielc

Ulica

Średnia prędkość

Źródłowa

37 km/h

Seminaryjna

29 km/h

Żelazna

18 km/h

Żytnia

22 km/h

                                                                                                                            źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Kielc w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Kielc (ul. Źródłowa, ul. Seminaryjna, ul. Żelazna i ul. Żytnia).