11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - W korkach nawet 13 dni. Łódź ‹‹ powrót do listy raportów
[11.10.2012]

W korkach nawet 13 dni. Łódź

 

Doświadczają ich prawie wszyscy, którzy do pracy podróżują samochodem. Korki, bo o nich mowa są koszmarem niejednego kierowcy. Ile czasu spędzają rocznie w korkach mieszkańcy Łodzi? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Jak wynika z badań, przeciętny łódzki kierowca (który do pracy podróżuje przez centrum) na staniu w korkach traci rocznie prawie 13 dni (a dokładniej 305 godzin). Oznacza to, że każdego miesiąca dojazd do miejsca pracy zajmuje mu około jednej doby.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także, średnie prędkości jakie osiągali kierowcy przejeżdżający w okolicach centrum Łodzi. W najlepszej sytuacji są ci, którzy do pracy przejeżdżają ulicą Kopcińskiego, ponieważ ich średnia prędkość wynosi 47 km/h. Ulicę Piłsudskiego zmotoryzowani pokonują z szybkością 40 km/h. Wolniej, z prędkością 34 km/h poruszają się pojazdy na ulicy Zachodniej. Cierpliwość z pewnością przyda się kierowcom, którzy przejeżdżają przez ulicę Narutowicza. Ich średnia prędkość w godzinach szczytu wynosi zaledwie 26 km/h.

 

 

                   

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Łodzi w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Łodzi (ul. Zachodnia, ul. Piłsudskiego, ul. Narutowicza i ul. Kopcińskiego).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. dzienniklodzki.pl