34186
online
Policja
190
Inspekcja
23
Wypadek
177
Informacja prasowa - W Nowej Soli korków brak? ‹‹ powrót do listy raportów
[15.11.2012]

W Nowej Soli korków brak?

 

Godziny szczytu kierowcom kojarzą się z zatłoczonymi ulicami i stratą czasu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmuje mieszkańcom Nowej Soli przejazd przez zakorkowane ulice.

 

Analizie poddano ulice położone w okolicach centrum miasta i często uczęszczane przez kierowców. Badanie przeprowadzono w trakcie trwania porannych i popołudniowych godzin szczytu. Rezultat? Okazało się, że przeciętny kierowca z Nowej Soli spędza za kółkiem 5 i pół dnia w skali roku. Dokładniej mówiąc są to 133 godziny.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali również średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Nowej Soli. Pomiary wskazują, że w najmniej ciekawej sytuacji są podróżni przemierzający ulicę Wojska Polskiego. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 25 km/h. Na ulicach Zjednoczenia i Kościuszki sytuacja jest tylko trochę lepsza. Prędkościomierze wskazują tam ok. 27 km/h. Stosunkowo najlepiej mają ci, którzy w godzinach szczytu przejeżdżają przez ulicę Piłsudskiego. Przeciętna prędkość na tej ulicy wynosi 33 km/h.

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Nowej Soli w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Nowej Soli (ul. Zjednoczenia, Wojska Polskiego (do ul. Towarowej), Kościuszki (od ul. Zjednoczenia do ul. 1 maja), Piłsudskiego (od ul. Staszica do ul. Drzewnej)).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. mmnowasol.pl