41970
online
Policja
224
Inspekcja
31
Wypadek
256
Informacja prasowa - Wakacje w Poznaniu? Kierowcy zyskują, ale niewiele. ‹‹ powrót do listy raportów
[27.08.2013]

Wakacje w Poznaniu? Kierowcy zyskują, ale niewiele.

 

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, czas na miejsko-motoryzacyjne podsumowanie. Czy wakacje upłynniły ruch w centrum Poznania? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Aby przekonać się jak wygląda ruch w mieście przeprowadzono dwukrotnie pomiary średnich prędkości osiąganych przez kierowców na wybranych ulicach miasta. Pierwsze badanie miało miejsce w czerwcu, czyli przed wakacjami, natomiast drugie już w trakcie ich trwania, na przełomie lipca i sierpnia. Co się okazało?

 

Skoczyło o 5 kresek

Wyniki badań wskazują, że w mieście w wakacje jeździ się nieco szybciej mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Zmiany nie jednak spektakularne, choć mogą być odczuwalne przez niektórych kierowcówuważa Florkowska. Co ciekawe, na wszystkich trzech badanych ulicach odnotowany taki sam wzrost prędkości o równe 5 km/h. Na ulicy Naramowickiej w trakcie trwania roku szkolnego średnie prędkości osiągane przez kierowców oscylowały wokół 44 km/h, a w wakacje wzrosły do 49 km/h. Na ulicy Garbary wartości prędkościomierza skoczyły z 40 do 45 km/h, natomiast na ul. Grunwaldzkiej z 45 na 50 km/h.

 

 

       Jak zmienił się ruch w Poznaniu?
 

Ulica

Średnia prędkość przed wakacjami

Średnia prędkość w wakacje

Naramowicka

44 km/h

49 km/h

Garbary

40 km/h

45 km/h

Grunwaldzka

45 km/h

50 km/h

                                                                                                             źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicy Naramowickiej (aż do skrzyżowania z ul. Dzięgielową)., ul. Garbary oraz ul. Grunwaldzkiej (aż do skrzyżowania z ul. Bułgarską) w dniach 1-30 czerwca oraz 20 lipca-10 sierpnia 2013.