46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Wakacje z fotoradarami? ‹‹ powrót do listy raportów
[23.08.2013]

Wakacje z fotoradarami?

 

To już ostatni dzwonek na to by wziąć urlop i wyjechać na letnie wakacje. Jednak uwaga – zanim oddacie się słodkiemu lenistwu, przygotujcie się na drogowe niespodzianki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile fotoradarów czeka na zmotoryzowanych na wybrzeżu i w górach.

 

W okresie wakacyjnym kierowcy bardzo często przemieszczają się po wybrzeżu morza Bałtyckiego lub wzdłuż pasm górskich. To dobra okazja do tego, aby poznać nowe miejsca, podziwiać krajobraz izłapać zdjęcie z fotoradaru. Trzeba zatem zachować wzmożoną czujność. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali pod tym kątem dwie trasy: jedną biegnącą przez północ Polski (Świnoujście - Kołobrzeg - Koszalin - Darłowo - Ustka - Łeba - WładysławowoGdańsk), a drugą idącą przez południe kraju (Świeradów Zdrój - Karpacz - Bystrzyca Kłodzka - Szczyrk - Zakopane - Ustrzyki Dolne). Gdzie kierowcy mają największe szanse na pamiątkowe zdjęcie?

 

 

Nad morzem co 30 km

Na trasie wiodącej od Świnoujścia do Gdańska można spotkać 15 fotoradarów. Oznacza to, że urządzenia pomiarowe występują średnio co 30 kilometrów. Nie jest więc tak źle, choć pod uwagę trzeba wziąć też patrole policji, które także pojawiają się na drogach. Stosunkowo największe natężenie fotoradarów odnotowano na trasie z Koszalina do Darłowana odcinku liczącym 37 km występują 2 aparaty mówi Kinga Przybysz z serwisu Korkowo.pl Na drugim biegunie znajduje się odcinek KołobrzegKoszalin (43 km), na której znajduje się tylko jeden fotoradardodaje Przybysz.


 

                          Ile fotoradarów spotkają kierowcy na Wybrzeżu?

Odcinek

Liczba fotoradarów

Odległość

Co ile km występuje średnio fotoradar?

Świnoujście - Kołobrzeg

3

115 km

38 km

Kołobrzeg - Koszalin

1

43 km

43 km

Koszalin - Darłowo

2

37 km

18,5 km

Darłowo - Ustka

1

37 km

37 km

Ustka - Łeba

3

77 km

26 km

Łeba - Władysławowo

1

72 km

72 km

Władysławowo - Gdańsk

4

66 km

16,5 km

                                                                                                                       Źródło: Korkowo.pl

 

 

W górach co 32 km

Trasa biegnąca przez polskie góry liczy 694 kilometrów na których spotkać można 22 fotoradary. Aparaty rozmieszczone są zatem średnio co ok. 32 km. Co ciekawe, na odcinku Świeradów Zdrój – Karpacz (44 km) nie ma żadnego fotoradaru, a na trasie ze Szczyrku do Zakopanego znajdują się dwa aparaty, które średnio można spotkać co 62 km. Z drugiej strony, na odcinku Karpacz Bystrzyca Kłodzka znajduje się jeden fotoradar, ale sama trasa jest krótka – liczy zaledwie 12 kilometrów.

 

                             Ile fotoradarów spotkają kierowcy w górach?

Odcinek

Liczba fotoradarów

Odległość

Co ile km występuje średnio fotoradar?

Świeradów Zdrój - Karpacz

0

44 km

-

Karpacz - Bystrzyca Kłodzka

1

12 km

12 km

Bystrzyca Kłodzka - Szczyrk

9

250 km

28 km

Szczyrk - Zakopane

2

124 km

62 km

Zakopane - Ustrzyki Dolne

10

264 km

26,4 km

                                                                                                                              źródło: Korkowo.pl

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w sierpniu 2013.