13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Bydgoszcz ‹‹ powrót do listy raportów
[31.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Bydgoszcz

 

Okres urlopowy jeszcze trwa. Osoby, które dotąd nie zdecydowały się na wyjazd na wakacje mają jeszcze szansę na zmianę decyzji. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają ile czasu mieszkańcy Bydgoszczy będą musieli poświęcić na dojazd do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

 

Analizie poddano cztery trasy. Najlepsza wiadomość czeka na miłośników morza i plażowania. Dojazd do Gdańska trwa około 2 godzin i 17 minut. Ponad dwukrotnie dłużej, bo 4 godziny 36 minut zajmuje dojazd do Mrągowa. Ci, którzy marzą o górskich wycieczkach po Karpaczu muszą zarezerwować sobie na podroż nieco ponad 6 godzin. Cierpliwość przyda się z pewnością zmierzającym do Zakopanego. Dojazd do tej miejscowości to średnio 9 godzin i 20 minut spędzonych za kółkiem.

 

                      Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Bydgoszczy

Miasto

Średni czas dojazdu z Bydgoszczy

Gdańsk

2 h 17 min.

Karpacz

6 h 8 min.

Mrągowo

4 h 36 min.

Zakopane

9 h 20 min.

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. I tak, najszybciej poruszali się turyści w drodze do Gdańska – ich prędkość wynosiła średnio 71 km/h. Do trzech pozostałych miejscowości kierowcy jechali znacznie wolniej – w drodze do Mrągowa z prędkością 58 km/h, do Karpacza z szybkością 57 km/h a do Zakopanego z prędkością 55 km/h.

 

Z analizy zgromadzanych danych jasno wynika, że mieszkańcy Bydgoszczy, którzy chcą jak najszybciej znaleźć się na wakacjach powinni udać się nad morze. Dotarcie nad Bałtyk zajmie im nieco ponad 2 godziny. Z kolei ci, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez wędrówki po górskich szlakach powinni przygotować się na długą, ponad 9 godzinną podróż.


 

                     Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Bydgoszczy

Miasto

Średnia prędkość

Gdańsk

71 km/h

Karpacz

57 km/h

Mrągowo

58 km/h

Zakopane

55 km/h

                                                                                                                              Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 28.07.2012-29.07.2012.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl
  2. enjoybydgoszcz.pl