34186
online
Policja
190
Inspekcja
23
Wypadek
177
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Częstochowa ‹‹ powrót do listy raportów
[29.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Częstochowa

 

Sierpień lada dzień dobiegnie końca. To już ostatni moment na zaplanowanie letniej wycieczki. Dla mieszkańców Częstochowy, którzy jeszcze nie wiedzą do jakiej części kraju się udać, specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali praktyczne zestawienie.

 

Analizie poddano czas, jaki zajmuje dojazd do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Najszybciej na miejsce dojadą turyści zmierzający do Zakopanego. Dojazd zajmie im średnio 4 godziny i 14 minut. Ponad godzinę dłużej, bo 5 godzin i 21 minut trwa podróż do Karpacza. Ci, którzy marzą o kąpieli w Bałtyku na dojazd do Gdyni powinni zarezerwować sobie 6 godzin i 16 minut. Najdłużej w trasie spędzą wielbiciele Mazur. Dotarcie do Mrągowa to ok. 6 i pół godziny spędzone za kółkiem.

 

 

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Częstochowy

Miasto

Średni czas dojazdu z Częstochowy

Gdynia

6 h 16 min

Karpacz

5 h 21 min

Mrągowo

6 h 29 min

Zakopane

4 h 14 min

                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez turystów na analizowanych trasach. W najbardziej komfortowej sytuacji są ci, którzy zmierzają do Gdyni. Ich średnia prędkość wynosi 74 km/h. Wolniej, bo z szybkością 63 km/h jedzie się na trasie Częstochowa – Mrągowo. Do Karpacza podróżni zmierzają ze średnią prędkością oscylującą wokół 52 km/h. Najwolniej poruszają się kierowcy w drodze do Zakopanego. Średnia szybkość pojazdów wynosi ok. 51 km/h.

 

 

                      Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Częstochowy

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

74 km/h

Karpacz

52 km/h

Mrągowo

63 km/h

Zakopane

51 km/h

                           Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 23.08.2012-24.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl
  2. wczestochowie.pl