11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Gorzów Wielkopolski ‹‹ powrót do listy raportów
[01.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Gorzów Wielkopolski

 

I stało się. Półmetek wakacji już za nami. Niektórzy jeszcze nie zdążyli wyjechać na urlop, inni mają go już za sobą. W najlepszej sytuacji są uczniowie, na których czeka jeszcze cały miesiąc leniuchowania. Specjalnie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, którzy planują urlop specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu spędzą za kierownicą.

 

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Z Gorzowa Wielkopolskiego najszybciej dojedziemy do Karpacza. Podróż w to miejsce zajmuje średnio niecałe 5 godzin. Ci, którzy liczą na plażowanie koło Bałtyku, w trasie do Gdańska spędzą ok. 5 h 19 minut. Znacznie dłużej, bo ok 8 godzin i 10 minut trwa dojazd do Mrągowa na Mazurach. Cierpliwość przyda się z pewnością jadącym do Zakopanego. Średni czas przejazdu do tego miasta to aż 9 godzin i 40 minut.

 

                   Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Gorzowa Wlkp.

Miasto

Średni czas dojazdu z Gorzowa Wlkp.

Gdańsk

5 h 19 min

Karpacz

4 h 50 min

Mrągowo

8 h 10 min

Zakopane

9 h 40 min

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali na omawianych trasach kierowcy. Można powiedzieć, że są one do siebie zbliżone i oscylują wokół 60 km/h. Najwolniej zmotoryzowani poruszali się na trasie do Karpacza. Ich średnia prędkość wynosiła 55 km/h. Również na drodze do Mrągowa szybkość kierowców nie przekraczała 60 km/h. Za to zarówno do Zakopanego jak i Gdańska kierowcy poruszali się z prędkością ok 60-61 km/h

 

              Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Gorzowa Wlkp.

Miasto

Średnia prędkość

Gdańsk

61 km/h

Karpacz

55 km/h

Mrągowo

59 km/h

Zakopane

60 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 29.07.2012-30.07.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl
  2. moto.onet.pl