11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Kielce ‹‹ powrót do listy raportów
[16.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Kielce

 

Połowa sierpnia już za nami. To najwyższy czas aby udać się za zasłużony urlop. Mimo, że pogoda nie zawsze sprzyja, urlopowicze z Kielc planują trasy wakacyjnych wypadów. Ile czasu spędzą w podróży? Na to pytanie odpowiedzieli specjaliści z serwisu Korkowo.pl

 

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Na cierpliwych czeka wycieczka do Karpacza. Dojazd do tej miejscowości to prawie 8 godzin spędzonych za kółkiem. Trochę lepiej mają ci którzy zamierzają odwiedzić Gdynię – podróż zajmie im ok. 7 godzin i 20 minut. Wycieczka na Mazury do Mrągowa potrwa około 6 godzin. Najkrócej potrwa przejazd trasą Kielce – Zakopane. Średnio zajmie on niecałe 4 i pół godziny.

 

 

                               Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Kielce

Miasto

Średni czas dojazdu z Kielc

Gdynia

7 h 19 min

Karpacz

7 h 58 min

Mrągowo

6 h 5 min

Zakopane

4 h 24 min

                    Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągają podróżni na omawianych trasach. Najwolniej, bo z szybkością 50 km/h jedzie się na trasach do Karpacza i Zakopanego. Trochę lepiej jest w drodze do Mrągowa. Średnia prędkość zmierzających tam samochodów wynosi 64 km/h. W najlepszej sytuacji są podróżujący nad morze. Do Gdyni jedzie się ze średnią prędkością wynoszącą ok. 67 km/h.


 

                               Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Kielc

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

67 km/h

Karpacz

50 km/h

Mrągowo

64 km/h

Zakopane

50 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 11.08.2012-12.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl