31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Kraków ‹‹ powrót do listy raportów
[04.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę-Kraków

 

Wakacje powoli się rozkręcają. Niektórzy dopiero snują urlopowe plany, inni pakują walizki albo są już w drodze do wybranego miejsca. Specjalnie dla podróżujących, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje mieszkańcom Krakowa dojazd do znanych miejscowości wypoczynkowych.

 

Dla najbardziej wytrwałych turystów ciekawą propozycję stanowi wyjazd do Mrągowa lub Gdańska, w zależności od tego czy wolą odpoczywać nad jeziorem, czy na bałtyckiej plaży. Podróż do Mrągowa zajmuje średnio 8 godz. i 53 minuty. Wycieczka do Gdańska, niewiele mniej bo 8 godz. i 45 minut. Znacznie szybciej można dojechać do Karpaczapotrwa to ok. 5 godz. i 24 minuty. Powody do zadowolenia mają wielbiciele Zakopanego. Z Krakowa dojadą tam w niespełna 2 godziny.

 

                   Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Krakowa

Miasto

Średni czas dojazdu z Krakowa

Gdańsk

8 h 45 min.

Karpacz

5 h 24 min.

Mrągowo

8 h 53 min.

Zakopane

1 h 53 min.

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Według analiz sporządzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl, średnie prędkości na omawianych trasach oscylują wokół 60 km/h. Najszybciej jedzie się z Krakowa do Karpacza. Prędkość wynosi wtedy ok. 66 km/h. Do Gdańska dojedziemy ze średnią prędkością wynoszącą 62 km/h. Do niedaleko położonego Zakopanego podróżni jadą z prędkością 56 km/h. Natomiast do odległego Mrągowa jeszcze wolniej, bo z szybkością wynoszącą ok. 55 km/h.

 

                    Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Krakowa

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Krakowa

Gdańsk

62 km/h

Karpacz

66 km/h

Mrągowo

55 km/h

Zakopane

56 km/h

                       Źródło: Korkowo.pl

 

Jak widać, najwięcej szczęścia mają mieszkańcy Krakowa lubiący górskie wycieczki. Podróż do Zakopanego czy Karpacza zajmie im stosunkowo mało czasu. Na wiele dłuższą podróż muszą przygotować się ci, którzy urlop chcą spędzić na wybrzeżu. Taka wyprawa może potrwać nawet 9 godzin.


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 03.07.2012.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. motoryzacja.interia.pl
  2. auto-w-podrozy.wieszjak.pl