123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Łódź ‹‹ powrót do listy raportów
[02.07.2012]

Rok szkolny zakończony, świadectwa odebrane, pogoda na ogół dopisuje. Rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmuje dojazd z Łodzi do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

 

Tym, którym zależy aby jak najszybciej znaleźć się u celu, można polecić podróż do Gdańska. Droga do morza zajmie wtedy ok. 4 godziny 4 minut. Trochę dłużej, bo prawie 5 godzin trzeba liczyć na dojazd do Karpacza – to z kolei propozycja dla planujących górskie wędrówki. Do Olsztyna dojechać możemy w nieco ponad 5 godzin. Najdłużej zajmie podróż do Zakopanego. Na przejazd tą trasą należy zarezerwować sobie średnio 5 godzin i 30 minut.

 

                     Tabela 1. Średni czas dojazdu z Łodzi do wybranych miast

Miasto

Średni czas dojazdu z Łodzi

Gdańsk

4 h 40 min.

Karpacz

4 h 56 min.

Olsztyn

5 h 4 min.

Zakopane

5 h 30 min.

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Z analizy danych wykonanej przez ekspertów z serwisu Korkowo.pl wynika, że podróżujący na drodze Łódź - Gdańsk będą poruszać się ze średnią prędkością 69 km/h, czyli najszybciej ze wszystkich przebadanych tras. Trochę wolniej przejeżdża się do Karpaczaśrednia prędkość wynosi 66 km/h. Do Zakopanego, najbardziej oddalonego miasta, jedzie się ze średnią prędkością 59 km/ h. To i tak szybciej niż na trasie do Olsztynana niej jedzie się ze średnią prędkością 54 km/ h

 

                           Tabela 2. Średnia prędkość na wybranych trasach

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Łodzi

Gdańsk

69 km/h

Karpacz

66 km/h

Olsztyn

54 km/h

Zakopane

59 km/h

                       Źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01.07.2012.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. lodz.naszemiasto.pl
  2. dzienniklodzki.pl