12290
online
Policja
35
Inspekcja
7
Wypadek
52
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Lublin ‹‹ powrót do listy raportów
[27.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Lublin

 

Środek wakacji to dobry moment aby wreszcie zaplanować swój urlop. Od wymarzonego wypoczynku często dzieli nas niewiele – wystarczy spakować rzeczy, zebrać bliskich i ruszyć przed siebie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak szybko dotrą na wakacje mieszkańcy Lublina.

 

Analizie poddano trasy do czterech, cieszących się sympatią turystów, miejscowości wypoczynkowych. Najdłużej w trasie spędzą zmierzający do Karpacza. Podróż tam zajmuje średnio 9 godzin i 10 minut. Trochę szybciej, bo w przeciągu 8 godzin i 19 minut podróżni dojadą nad morze, do Gdańska. Ci, którzy zdecydują się na wycieczkę do Zakopanego w samochodzie spędzą około 6 i pół godziny. W najbardziej komfortowej sytuacji są turyści lubiący Mazury. Dojazd do Mrągowa to średnio 5 godzin i 47 minut w trasie.

 

                            Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Lublina

Miasto

Średni czas dojazdu z Lublina

Gdańsk

8 h 19 min.

Karpacz

9 h 10 min.

Mrągowo

5 h 47 min.

Zakopane

6 h 32 min.

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z Serwisu Korkowo.pl dokonali też ciekawego odkrycia, jeżeli chodzi o średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na wybranych trasach. Jak się okazało, na wszystkich trasach były do siebie bardzo zbliżone. Co więcej zarówno do Gdańska, Karpacza jak i Mrągowa średnia prędkość pojazdów oscylowała wokół 59 km/h. Do Zakopanego jechano niewiele wolniej, bo z szybkością 54 km/h.

 

Z analizy zgromadzonych danych wynika, że turyści z Lublina na dojazd w wybrane miejsce muszą zarezerwować od ok. 6 do ponad 9 godzin. Bez względu na wybrany kierunek jazdy, ich średnia prędkość może wahać się od 54 do 59 km/h. Pozostaje tylko podjąć decyzję i wsiąść do samochodu.

 

                     Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Lublina

Miasto

Średnia prędkość

Gdańsk

59 km/h

Karpacz

59 km/h

Mrągowo

59 km/h

Zakopane

54 km/h

                         Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 24.07.2012-25.07.2012.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. pr.autocentrum.pl
  2. moto.onet.pl
  3. prasa24h.pl