41970
online
Policja
224
Inspekcja
31
Wypadek
256
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Nowy Tomyśl ‹‹ powrót do listy raportów
[31.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Nowy Tomyśl

 

Przed nami ostatni wakacyjny weekend! Warto wykorzystać go jak najlepiej i udać się na zasłużony wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają mieszkańcom Nowego Tomyśla, ile czasu zajmie im dojazd w wymarzone miejsce.

 

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Najszybciej, bo w ciągu 4 godzin na miejsce dotrą ci, którzy marzą o wypoczynku w Karpaczu. Podróż do Gdyni trwa z kolei prawie 6 godzin. Zmierzający do Mrągowa spędzą za kółkiem około 7 godzin i 40 minut. Mieszkańcom Nowego Tomyśla, którzy chcą odwiedzić Zakopane przyda się cierpliwość – dojazd do tej miejscowości zajmuje średnio 8 godzin i 42 minuty.

 

 

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Nowego Tomyśla

Miasto

Średni czas dojazdu z Nowego Tomyśla

Gdynia

5 h 50 min

Karpacz

4 h

Mrągowo

7 h 40 min

Zakopane

8 h 42 min

                                                               Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez turytów na omawianych trasach. Co ciekawe, nigdzie nie przekraczają one 60 km/h. Do Karpacza kierowcy zmierzają z prędkością 52km/h. Szybciej, bo z prędkością ok. 58 km/h poruszają się turyści zmierzający do Mrągowa i Zakopanego. Najszybciej pokonuje się trasę Nowy Tomyśl – Gdynia: średnia prędkość osiągana na tej trasie wynosi 59 km/h.

 

 

                     Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Nowego Tomyśla

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

59 km/h

Karpacz

52 km/h

Mrągowo

57 km/h

Zakopane

58 km/h

                          Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 26.08.2012-27.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl