123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę-Olsztyn ‹‹ powrót do listy raportów
[11.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę - Olsztyn

 

Pierwszy miesiąc wakacji trwa w najlepsze. Niektórzy zdążyli już wrócić z urlopu, inni dopiero go planują. Specjalnie dla nich, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje podróż z Olsztyna na wakacje. Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych.

 

Dla tych, którym zależy na czasie korzystną opcją będzie podróż do Mrągowa. Droga na mazurskie jeziora liczy 60 km a przejazd nią zajmuje średnio ok. godziny. Ponad dwa razy dłużej może potrwać podróż do Gdańska. Dojazd nad morze, trasą licząca 153 km zajmuje średnio 2 godz. 22 min. W cierpliwość powinni uzbroić się miłośnicy gór. Podróż do Karpacza to średnio 9 h i 45 min. spędzonych za kółkiem. Jeżeli z kolei wybiorą Zakopane to pokonanie 576 km zajmie im średnio 10 h i15 min.

 

                           Tabela 1. Średni czas dojazdu z Olsztyna do innych miejscowości

Miasto

Średni czas dojazdu z Olsztyna

Gdańsk

2 h 22 min.

Karpacz

9 h 45 min.

Mrągowo

1 h 05 min.

Zakopane

10 h 15 min.

                         Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na wybranych trasach. Co ciekawe, były one do siebie dosyć zbliżone. Najszybciej, bo z prędkością 64 km/h podróżowano do Gdańska. Do Mrągowa i Zakopanego jechano ze średnią prędkością oscylującą wokół 56 km/h. Najwolniej poruszano się na trasie Olsztyn – Karpacz. Prędkość z jaką poruszały się samochody wynosiła 55 km/ h.

Mieszkańcy Olsztyna mają zatem z czego wybierać. W zależności od celu podróży za kółkiem spędzą od jednej do 10 godzin. Decyzja należy do nich.

 

                                      Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Olsztyna

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Olsztyna

Gdańsk

64 km/h

Karpacz

55 km/h

Mrągowo

56 km/h

Zakopane

56 km/h

                         Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 10-11.07.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl