41970
online
Policja
224
Inspekcja
31
Wypadek
256
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Poznań ‹‹ powrót do listy raportów
[29.06.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę - Poznań

 

Sezon wakacyjny powoli się rozkręca. Choć pogoda nie zawsze sprzyja podróżującym, chętnych na letnie wypady nie brakuje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje podróż z Poznania do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych.

 

Z analizy zgromadzonych danych wynika, że do celu najszybciej dojadą ci, którzy lubią wylegiwać się na plaży. Pokonanie trasy z Poznania do Gdańska zajmuje średnio ok. 3 godziny i 52 minuty. Ci, którzy wybrali Mazury, a konkretnie Mrągowo, na dojazd muszą zarezerwować sobie ok. 6 godzin 16 minut. Wielbiciele górskich wędrówek do Karpacza dotrą w ok. 4 godziny i 14 minuty. Jeżeli jednak zdecydują się odwiedzić Zakopane w podroży spędzą średnio aż 6 godzin i 49 minut.

 

                         Tabela 1. Średni czas dojazdu z Poznania do innych miejscowości

Miasto

Średni czas dojazdu z Poznania

Gdańsk

3 h 52 min.

Karpacz

4 h 14 min.

Mrągowo

6 h 16 min.

Zakopane

6 h 49 min.

 

Interesujące są wyniki średnich prędkości jakie osiągnęli na drogach kierowcy. Choć przejazd trasy Poznań-Zakopane zajmuje najwięcej czasu, to pokonuje się ją z prędkością 80 km/h. Dla porównania, znacznie krótszą trasę do Karpacza przejeżdża się z prędkością ok. 57 km/h. Poniżej porównanie średnich prędkości na poszczególnych odcinkach.

 

                                        Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Poznania

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Poznania

Gdańsk

78 km/h

Karpacz

57 km/h

Mrągowo

61 km/h

Zakopane

80 km/h

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 27-28.06.2012.