12133
online
Policja
29
Inspekcja
4
Wypadek
59
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Radom ‹‹ powrót do listy raportów
[08.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Radom

 

Sezon letni w pełni, choć trzeba przyznać, że pogoda nie zawsze sprzyja urlopowiczom. Niektórzy mieszkańcy Radomia zdążyli już wrócić z wakacji, inni dopiero pakują walizki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla nich „ściągę” pomocną przy planowaniu podróży.

 

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych, aby sprawdzić ile czasu należy poświęcić na dotarcie do nich. Jak się okazało z Radomia najszybciej trafić można na Mazury. Średni czas dojazdu do Mrągowa wynosi 5 h. Trochę dłużej, bo 5 godzin 16 minut trwa podróż do Zakopanego. Na dotarcie do Gdyni trzeba zarezerwować sobie prawie 6 godzin. Najdłużej w trasie spędzą Ci, którzy marzą o wypoczynku w Karpaczu. Dojazd do tego miasta to 7 godzin i 22 minuty spędzone za kółkiem.

 

 

                           Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Radomia

Miasto

Średni czas dojazdu z Radomia

Gdynia

5 h 53 min

Karpacz

7 h 22 min

Mrągowo

5 h

Zakopane

5 h 16 min

                        Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najwolniej poruszają się samochody na trasie Radom-Zakopane, średnia prędkość wynosi tam ok. 56 km/h. Niewiele lepiej jest na drodze do Karpacza – średnia szybkość nie przekracza 60 km/h. Do Mrągowa podróżni zmierzają ze średnią prędkością oscylującą wokół 63 km/h. Na znacznie szybszą jazdę mogą liczyć podróżujący do Gdyni – ich średnia prędkość może sięgać 76 km/h.


 

                              Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Radomia

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

76 km/h

Karpacz

59 km/h

Mrągowo

63 km/h

Zakopane

56 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 04.08.2012-05.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. radom24.pl
  2. eradomianki.pl
  3. prasa24h.pl