13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę-Rzeszów ‹‹ powrót do listy raportów
[19.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę - Rzeszów

 

Wakacyjny sezon w pełni. Choć przez kraj nadal przechodzą intensywne burze, mało kto myśli o tym aby zrezygnować z urlopu. W grę wchodzi co najwyżej zmiana miejsca wypoczynku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu spędzą na drodze turyści z Rzeszowa, w zależności od miejscowości do której się wybierają.

 

Analizie poddano trasy z Rzeszowa do czterech miast cieszących się sympatią turystów. Najbardziej niecierpliwym i złaknionym wypoczynku można polecić wycieczkę do Zakopanego. Na miejsce dotrą oni w niecałe 5 godzin. Znacznie dłużej bo 7 h i 47 minut w drodze spędzą zmierzający do Karpacza. Ci, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez wypadu na Mazury, na dojazd do Mrągowa będą musieli zarezerwować nieco ponad 8 godzin. Najdłuższa podroż czeka na tych, którzy marzą o wylegiwaniu się na plaży. Przejazd z Rzeszowa do Gdańska zajmuje prawie 9 godzin.

 

                    Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Rzeszowa

Miasto

Średni czas dojazdu z Rzeszowa

Gdańsk

8 h 59 min.

Karpacz

7 h 47 min.

Mrągowo

8 h 09 min.

Zakopane

4 h 53 min.

                       Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na wskazanych trasach. Najwolniej, bo z szybkością 45 km/h poruszali się kierowcy jadący do Zakopanego. Ci, którzy wybrali Mrągowo jechali ze średnią prędkością 60km/h. Drogę do Karpacza podróżni pokonywali z szybkością oscylującą wokół 67km/h. Najszybciej poruszali się kierowcy na trasie Rzeszów – Gdańsk. Ich średnia prędkość wynosiła 68 km/h.

Z analizy zgromadzonych danych wynika jasno, że podróżujący z Rzeszowa najszybciej dojadą w góry. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy planują wypoczynek nad morzem lub na Mazurach, gdyż podroż w tamte rejony może zając im nawet 9 godzin. Prędkości jakie osiągają kierowcy na omawianych trasach wahają się od 45 do 68 km/h.


 

                   Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Rzeszowa

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Rzeszowa

Gdańsk

68 km/h

Karpacz

67 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

45 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 17.07.2012-18.07.2012.