11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Słupsk ‹‹ powrót do listy raportów
[22.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Słupsk

 

To już ostatni dzwonek na letni wyjazd. Wakacje powoli dobiegają końca, dlatego ci którzy jeszcze nie wykorzystali urlopu powinni się pospieszyć. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Słupska małą ściągę, przydatną w planowaniu podróży przez kierowców.

 

Analizie poddano czas, jaki trzeba sobie zarezerwować na dotarcie do 4 popularnych miejscowości wypoczynkowych. W najlepszej sytuacji są turyści czekający na kąpiel w Bałtyku. Dojazd do Gdańska zajmuje średnio 1 h i 47 minut. Znacznie dłużej, bo prawie 5 i pół godziny trwa podróż do Mrągowa na Mazurach. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy marzą o wypoczynku w górach. Na dojazd do Karpacza powinni zarezerwować sobie 8 godzin i 44 minuty jazdy. Jeśli zdecydują się na Zakopane, to muszą liczyć się z ponad 12 godzinami spędzonymi za kółkiem.

 

 

                           Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie ze Słupska

Miasto

Średni czas dojazdu ze Słupska

Gdynia

1 h 47 min

Karpacz

8 h 44 min

Mrągowo

5 h 22 min

Zakopane

12 h 15 min

                   Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości na omawianych trasach. Są one do siebie zbliżone i oscylują wokół 60 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 61 km/h jedzie się na trasie Słupsk-Gdynia. Niewiele wolniej (z szybkością 60km/h) pokonuje się trasę do Mrągowa. Do Zakopanego i Karpacza kierowcy podróżują ze średnią prędkością ok. 56 km/h.

 

 

                         Tabela 2. Średnia prędkość na trasie ze Słupska

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

61 km/h

Karpacz

56 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

57 km/h

                         Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 20.08.2012-21.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl