34186
online
Policja
190
Inspekcja
23
Wypadek
177
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Suwałki ‹‹ powrót do listy raportów
[30.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Suwałki

 

Przed nami ostatni weekend wakacji. Ci, którzy jeszcze nie wybrali się na urlop powinni jak najszybciej naprawić swój błąd i ruszyć w Polskę. Warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, ile czasu zarezerwować sobie na dojazd w wymarzone miejsce.

 

Najszybciej na miejsce trafią wielbiciele Mazur. Dojazd do Mrągowa zajmuje średnio 2 godziny i 20 minut. Znacznie dłużej, bo ok. 6 godzin potrwa podróż do Gdyni. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy marzą o górskich wędrówkach. Dotarcie do Zakopanego lub Karpacza oznacza 11 godzin spędzonych w trasie.

 

 

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Suwałk

Miasto

Średni czas dojazdu z Suwałk

Gdynia

6 h

Karpacz

11 h

Mrągowo

2 h 20 min

Zakopane

11 h 5 min

                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane na analizowanych trasach. I tak, najszybciej, bo z prędkością 65 km/h poruszali się turyści zmierzający do Karpacza. Trochę wolniej, z szybkością oscylującą wokół 60 km/h jechali kierowcy w stronę Zakopanego. Zarówno do Mrągowa jak i Gdyni średnia prędkość osiągana przez kierowców nie przekraczała 59 km/h.

 

 

                               Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Suwałk

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

59 km/h

Karpacz

65 km/h

Mrągowo

58 km/h

Zakopane

60 km/h

                           Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 26.08.2012-27.08.2012.