96424
online
Policja
236
Inspekcja
58
Wypadek
808
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę-Szczecin ‹‹ powrót do listy raportów
[20.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Szczecin

 

Jeszcze tylko parę dni i półmetek wakacji będzie za nami. Niektórzy wrócili już z urlopu, inni czekają na niego z niecierpliwością. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla podróżnych zestaw przydatnych informacji. Ile czasu spędzą mieszkańcy Szczecina w drodze na wakacje? Odpowiedź brzmi – to zależy.

 

Analizie poddano trasy dojazdowe do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Najszybciej na miejsce dojadą ci, którzy wybierają się do Gdańska. Podróż do tego miejsca zajmuje średnio 5 i pół godziny. Trochę dłużej, bo prawie 6 godzin spędzą w trasie jadący do Karpacza. Miłośnicy mazur na dojazd do Mrągowa będą musieli zarezerwować nieco ponad 9 godzin. Najbardziej cierpliwi mogą skierować swoje kroki do Zakopanego. Dojazd do niego zajmuje około 10 h i 39 minut.

 

                     Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie ze Szczecina

Miasto

Średni czas dojazdu ze Szczecina

Gdańsk

5 h 29 min.

Karpacz

5 h 51 min.

Mrągowo

9 h 9 min.

Zakopane

10 h 39 min.

                      Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Co ciekawe, bez względu na kierunek jazdy, wyniki pomiarów są do siebie zbliżone. Najwolniej, bo z prędkością 56 km/h poruszały się samochody w drodze do Mrągowa. Z kolei na trasach do Gdańska i Karpacza średnia prędkość pojazdów wynosiła 62 km/h. Trochę szybciej, bo z prędkością 65 km/h jechali kierowcy zmierzający do Zakopanego.

 

Turystom ze Szczecina, którym zależy na jak najszybszym trafieniu do celu można polecić podróż na polskie wybrzeże. W trochę gorszej sytuacji są wielbiciele gór i mazur. Dojazd w te rejony może zająć im nawet ponad 10 godzin jazdy.


 

                  Tabela 2. Średnia prędkość na trasie ze Szczecina

Miasto

Średnia prędkość na trasie ze Szczecina

Gdańsk

62 km/h

Karpacz

62 km/h

Mrągowo

56 km/h

Zakopane

65 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 18.07.2012-19.07.2012.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl