45237
online
Policja
232
Inspekcja
27
Wypadek
291
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Toruń ‹‹ powrót do listy raportów
[13.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Toruń

 

Sierpień trwa w najlepsze a pogoda na ogół sprzyja szykującym się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Torunia małą ściągę, która przyda się podczas planowania letnich wycieczek.

 

Analizie poddano ilość czasu, jaką potrzebują kierowcy na dotarcie do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. I tak, najkrótsza podróż czeka tych, którzy marzą o kąpieli w Bałtyku. Dojazd do Gdyni trwa ok. 2 godziny i 15 minut. Dłużej, bo prawie 4 godziny spędzą za kółkiem jadący do Mrągowa na Mazurach. W cierpliwość powinni uzbroić się wielbiciele górskich wędrówek. Podróż do Karpacza zajmuje średnio 6 i pół godziny. Jeśli kierowcy zdecydują się jechać do Zakopanego to na dojazd powinni zarezerwować sobie ok. 9 godzin.

 

 

                            Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Torunia

Miasto

Średni czas dojazdu z Torunia

Gdynia

2 h 15 min

Karpacz

6 h 30 min

Mrągowo

3 h 56 min

Zakopane

8 h 50 min

                   Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy na wybranych trasach. W najlepszej sytuacji są ci, którzy zmierzają do Gdyni ponieważ poruszają się z szybkością ok. 83 km/h. Inni podróżni nie mają tyle szczęścia. Zarówno do Mrągowa, Karpacza jak i Zakopanego jedzie się z prędkością nieprzekraczającą 60 km/h.

Zgromadzane dane jasno wskazują, że podróż do Gdyni jest najkorzystniejsza dla tych, którzy nie mogą się doczekać urlopu. Kierowcy docierają tam zwykle w krótkim czasie, jadąc z przyzwoitą prędkością. Na drugim biegunie znajduje się Zakopane – do tego miasta kierowcy jadą z dość niewielką prędkością, dlatego podróż zajmuje im prawie cały dzień. Miejmy nadzieje, że malownicze widoki wynagrodzą im podjęty trud.


 

                             Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Torunia

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

83 km/h

Karpacz

57 km/h

Mrągowo

58 km/h

Zakopane

55 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 04.08.2012-05.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl