12194
online
Policja
44
Inspekcja
5
Wypadek
42
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę – Wałbrzych ‹‹ powrót do listy raportów
[23.08.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę –Wałbrzych

 

Już tylko kilka dni pozostało do końca wakacji. To najwyższy czas na wykorzystanie urlopu i udanie się na odpoczynek. Dla tych, którzy właśnie planują letnie podróże specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali małe i praktyczne zestawienie.

 

Analizie poddano czas, jaki trzeba sobie zarezerwować na dojazd do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Wałbrzycha, którzy planują odwiedzić Karpacz. Dojazd do tego miasta zajmie im około godziny. Znacznie dłużej, bo 6 godzin i 23 minuty potrwa podróż do Zakopanego. Ci, którzy marzą o wypoczynku nad morzem w Gdyni muszą liczyć się z ok. ośmioma godzinami spędzonymi za kółkiem. Cierpliwość przyda się wielbicielom Mazur. Pokonanie trasy Wałbrzych-Mrągowo zajmuje średnio 9 godzin i 41 minut.

 

 

                         Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Wałbrzycha

Miasto

Średni czas dojazdu z Wałbrzycha

Gdynia

8 h

Karpacz

1 h

Mrągowo

9 h 41 min

Zakopane

6 h 23 min

                                                                 Źródło: Korkowo.pl

 

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najszybciej, bo z prędkością 65 km/h poruszają się samochody zmierzające do Gdyni. Trochę wolniej, z szybkością 60 km/h jedzie się do Zakopanego. Na trasie Wałbrzych – Mrągowo średnia prędkość pojazdów oscyluje wokół 57 km/h. Najwolniej turyści poruszają się w drodze do Karpacza – ich prędkość wynosi ok 50 km/h

 

 

                       Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Wałbrzycha

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

65 km/h

Karpacz

50 km/h

Mrągowo

57 km/h

Zakopane

60 km/h

                           Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 21.08.2012-22.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl
  2. walbrzych.info