123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Warszawa ‹‹ powrót do listy raportów
[03.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę - Warszawa


Pora na kolejną wycieczkę przez Polskę. Tym razem specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu zajmuje mieszkańcom Warszawy dojazd do pięciu wybranych miejscowości wypoczynkowych. Obliczone zostały także średnie prędkości osiągane na każdej z tras.

 

Najbardziej niecierpliwi i spragnieni wypoczynku warszawiacy udadzą się zapewne na Mazury. Dojazd do Mrągowa zajmie im średnio niecałe 4 godziny. Jeżeli zdecydują się jednak pojechać nad morze do Gdańska na podróż będą musieli poświęcić już 5 godz i 19 min. Jeszcze dłużej zajmie im przejazd do Zakopanego – zanim przespacerują się po Krupówkach w drodze spędzą ok. 6 godz i 45 minut. Na najwytrwalszych czeka podróż do Karpacza – na dojazd do niego trzeba liczyć ok. 6 godz i 48 min.

 

                  Tabela 1. średni czas przejazdu na trasie z Warszawy

Miasto

Średni czas dojazdu z Warszawy

Gdańsk

5 h 19 min.

Karpacz

6 h 48 min.

Mrągowo

3 h 58 min.

Zakopane

6 h 45 min.

                       Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli także średnią prędkość osiąganą przez kierowców na badanych trasach. Najszybciej poruszali się kierowcy na drodze WarszawaKarpacz. Ich średnia prędkość wyniosła 65 km/h. Nieco wolniej jechało się do Gdańskaśrednia prędkość oscylowała wokół 62 km/h. Na trasie do Zakopanego średnia prędkość wyniosła ok. 57 km/h. Kierowcy najwolniej pokonywali drogę z Warszawy do Mrągowaich prędkość wynosiła ok. 54 km/h.

 

Jak widać, mieszkańcy Warszawy na dojazd do miejscowości wypoczynkowych muszą poświecić co najmniej 4 godziny i liczyć się z tym, że średnia osiągana prędkość nie przekroczy 70 km/h. Pozostaje im tylko spakować walizki i uzbroić się w cierpliwość.


 

                  Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Warszawy

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Warszawy

Gdańsk

62 km/h

Karpacz

65 km/h

Mrągowo

54 km/h

Zakopane

57 km/h

                      Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 02.07.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. lokalizacja.info
  2. motofakty.pl