11116
online
Policja
29
Inspekcja
8
Wypadek
43
Informacja prasowa - Wakacyjne podróże przez Polskę - Wrocław ‹‹ powrót do listy raportów
[05.07.2012]

Wakacyjne podróże przez Polskę – Wrocław

 

Choć lato rozpoczęło się dość burzliwie, turyści ruszyli w Polskę. To z myślą o nich specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu trzeba poświęcić na dotarcie do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Punkt startowy: Wrocław.

 

Z racji położenia geograficznego, najlepiej mają wrocławianie, którzy chętnie spacerują po górskich szklakach. Dojazd do Karpacza zajmuje im średnio niecałe 2 godziny. Jeżeli wybiorą Zakopane to muszą liczyć się z podróżą trwającą ok. 5 godz i 27 minut. Amatorom plaży i morza na pewno przyda się trochę cierpliwości – trasę Wrocław-Gdańsk pokonuje się średnio w prawie 7 godzin. Jeszcze dłużej może potrwać wycieczka do Mrągowa, na Mazury. Dotarcie do tej miejscowości to nieco ponad 8 godzin spędzonych w samochodzie.

 

                                                                      Tabela 1. Średni czas dojazdu z Wrocławia

Miasto

Średni czas dojazdu z Wrocław

Gdańsk

6 h 56 min.

Karpacz

1 h 56 min.

Mrągowo

8 h 06 min.

Zakopane

5 h 27 min

                                                                                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągają kierowcy na omawianych trasach. Co interesujące, wszystkie oscylują wokół 60 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 62 km/h podróżni jechali do Zakopanego. Najwolniej przemieszczali się do Karpaczaich średnia prędkość wynosiła ok. 59 km/h.
Jak
wynika z analiz, Wrocławianie szybko docierają w górskie miejscowości, znacznie więcej czasu zajmuje im podroż na północ kraju. Bez względu na cel podróży, drogę przemierzali z podobną prędkością, rzadko przekraczającą 60 km/h.

 

                                                                Tabela 2. Średnia prędkość na wybranych trasach

Miasto

Średni czas dojazdu z Wrocław

Gdańsk

61 km/h

Karpacz

59 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

62 km/h

                                                                                                                               Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 04.07.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. motoryzacja.interia.pl