46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Wielkanocna siatka połączeń ‹‹ powrót do listy raportów
[27.03.2013]

Wielkanocna siatka połączeń

 

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od Świąt Wielkanocnych. Wielu Polaków spędzi je z dala od swojego miejsca zamieszkania. Ile czasu spędzą oni za kółkiem? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Serwis przygotował dla kierowców praktyczną ściągawkę informującą o czasach dojazdów pomiędzy wybranymi miastami. – Każdy może również samodzielnie sprawdzić na mapie także inne trasy i dobrać tę najdogodniejszą dla siebie – zapewnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. O czym jeszcze powinni pamiętać kierowcy? Na pewno o tym, że czasy przejazdów między miastami mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji na drodze. Deszcz, śnieg czy wypadek mogą skutecznie zablokować drogi na kilka godzin. Dlatego planując podróż warto wyruszyć z domu nieco wcześniej, aby mieć w zapasie kilka dodatkowych minut. Oszczędzimy sobie wówczas stresu i łatwiej będzie oprzeć się pokusie dociskania gazu. Zwiększymy tym samym poziom bezpieczeństwa naszej podróży i unikniemy mandatów. – Z naszych badań wynika, że w dni świąteczne liczba kontroli wzrasta, a trzeba też pamiętać o rozmieszczonych w całym kraju fotoradarach – informuje Florkowska.

 

Poniżej przedstawiamy mapę Polski pokrytą siatką wybranych połączeń.

Warszawa – Szczecin

Warszawa – Poznań

Gdańsk – Bydgoszcz

Olsztyn – Poznań

Poznań – Katowice

Wrocław – Łódź

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się na omawianych trasach.