11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Włocławek: ile czasu zabierają korki? ‹‹ powrót do listy raportów
[08.11.2012]

Włocławek: ile czasu zabierają korki?

 

Codziennie rano rzesze kierowców wyjeżdżają na ulice udając się do pracy. Po południu ci sami zmotoryzowani wracają do swoich domów. Efekt? W godzinach szczytu komunikacyjnego w mieście tworzą się korki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zabierają one mieszkańcom Włocławka.

 

Analizie poddano czas, jaki średnio potrzebują kierowcy na przejazd przez Włocławek w godzinach szczytu. Jak wynika z badań, przeciętny włocławski kierowca na dojazdy do pracy przeznacza rocznie 163 godziny. Oznacza to, że co roku spędza on za kółkiem prawie tydzień czasu. W skali miesiąca dojazdy do i z pracy pochłaniają kierowcom ponad pół dnia. W bardziej komfortowej sytuacji są ci kierowcy, którzy do pracy poruszają się po ulicach omijających ścisłe centrum miasta.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także prędkości osiągane przez zmotoryzowanych na czterech ulicach Włocławka. Nie należą one do szczególnie wysokich, co najlepiej obrazuje średnia prędkość osiągana przez kierowców na ulicy Kilińskiego. W godzinach komunikacyjnego szczytu wynosi ona ok. 26 km/h. Tylko trochę lepiej jest na ulicy Łęgskiej po której pojazdy poruszają się z szybkością 28 km/h. Ci, którzy do pracy zmierzają ulicą Chmielną osiągają prędkości oscylujące wokół 30 km/h. W najlepszej sytuacji są osoby przejeżdżające przez ulicę Wyszyńskiego. Ich średnia szybkość wynosi ok. 34 km/h.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Włocławka w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Włocławka (ul. Wyszyńskiego, ul. Chmielna, ul. Kilińskiego, ul. Łęgska (aż do Zagajewskiego) ).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. mmwloclawek.pl