13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Włocławek: jesień zwalnia samochody? ‹‹ powrót do listy raportów
[05.10.2012]

Włocławek: jesień zwalnia samochody?

 

Jesień na dobre zagościła w kraju. Wraz z nią powróciły obawy czy początek roku szkolnego i akademickiego nie wpłyną negatywnie na ruch w mieście. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak sytuacja wygląda we Włocławku.

 

Analizie poddano cztery, ważne dla komunikacji miejskiej ulice. Badanie przeprowadzono w sierpniu kiedy trwały jeszcze wakacje oraz we wrześniu, kiedy sezon urlopowy wygasał. Wnioski? Średnie prędkości osiągane przez kierowców zmalały, choć zdarzają się także przypadki całkowicie odwrotne. Na przykład, na alei Chopina w godzinach popołudniowych we wrześniu jechało się szybciej niż w sierpniu. Podobną sytuację można zaobserwować na Moście Rydza-Śmigłego. Na ulicy Kruszyńskiej we wrześniu zmotoryzowani poruszali się trochę szybciej niż w wakacje, ale tylko między godziną 11-15.

 

Jak wspomniano wcześniej, średnie prędkości na zbadanych odcinkach wykazały tendencję spadkową, zwykle o 1 czy 2 km/h. Największy spadek prędkości o 5 km/h można zaobserwować na ulicy Kruszyńskiej w godzinach porannych.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresach 1-30 sierpnia 2012 oraz 1-30 września 2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. naszwloclawek.pl
  2. mmwloclawek.pl