96424
online
Policja
236
Inspekcja
58
Wypadek
808
Informacja prasowa - Wokół Kaponiery nawet 14km/h wolniej ‹‹ powrót do listy raportów
[17.08.2012]

Wokół Kaponiery nawet 14km/h wolniej

 

Od prawie tygodnia trwa remont Ronda Kaponiera, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w Poznaniu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak zamknięcie ronda wpłynęło na ruch w centrum miasta. Wyniki nie napawają optymizmem.

 

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wyznaczył cztery trasy objazdowe, mające umożliwić kierowcom ominięcie ronda. Trasy te prowadzą m. in przez ulicę Zeylanda (od północy), aleję Niepodległości i Most Dworcowy (od wschodu i południa) oraz ulicę Grunwaldzką (z zachodu). Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili pomiary prędkości, jakie osiągali kierowcy na tych ulicach. Badanie przeprowadzono przed rozpoczęciem prac remontowych (poniedziałek 6 sierpnia) i w ich trakcie (poniedziałek 13 sierpnia).

 

 


 

 

Wyniki pomiarów nie zaskakują – po ulicach „objazdowych” kierowcy poruszają się wolniej niż było to przed remontem. Największą różnicę, wynoszącą 14 km/h zaobserwowano w godzinach popołudniowych na ulicy Grunwaldzkiej. Najmniejszą wynosząca 1 km/h – na ulicy Roosevelta, także w godzinach popołudniowych. Obecnie kierowcy poruszają się po omawianych ulicach średnio o 7 km/h wolniej niż było to przed rozpoczęciem remontu.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 19:00 w dniach 06.08.2012-13.08.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. codziennypoznan.pl