13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Wrocław w centrum – mniej korków niż rok temu? ‹‹ powrót do listy raportów
[28.10.2013]

Wrocław w centrummniej korków niż rok temu?

 

Poranne i popołudniowe korki prawdziwą zmorą kierowców, zwłaszcza tych, którzy muszą przebijać się przez centrum. W porównaniu z analogicznym okresem z zeszłego roku jest... gorzej. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

 

Pomiary średnich prędkości osiąganych na trzech ulicach położonych w centrum Wrocławia przeprowadzono dwukrotnie: w październiku 2012 oraz w październiku 2013. Co się okazało? Średnie prędkości pojazdów spadły przeciętnie o 5 km/h. Największe zmiany zaobserwowano na ulicy Legnickiej. Rok temu prędkościomierze wskazywały na niej 41 km/h obecnie już znacznie mniej, bo 33 km/h. Nieco mniejszy spadek szybkości z 37 na 33 km/h widać na ulicy Grabiszyńskiej. W stosunkowo najlepszej sytuacji kierowcy przemierzający ulicę Wyszyńskiego, ponieważ ich średnia prędkość w porównaniu z rokiem 2012 spadła tylko o 2 km/h (z 36 na 34 km/h). Kierowcom pozostaje na razie czekać na odwrócenie trendu, znaleźć sposób na umilenie jazdy bądź ominięcie (o ile to możliwe) najbardziej zakorkowanych ulic.

 

 

                                 Prędkość we Wrocławiu

Ulica

 

Październik 2012

Październik 2013

Wyszyńskiego

36 km/h

34 km/h

Legnicka

41 km/h

33 km/h

Grabiszyńska

37 km/h

33 km/h

                                                                                                 Oprac: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Wrocławia w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Wrocławia (ul. Wyszyńskiego, Legnicka, Grabiszyńska).