112035
online
Policja
432
Inspekcja
151
Wypadek
1177
Informacja prasowa - Wrocław w remontach. Zakorkowany? ‹‹ powrót do listy raportów
[03.09.2013]

Wrocław w remontach. Zakorkowany?

Wakacje upłynęły we Wrocławiu pod znakiem remontów drogowych. Przebudowa Psiego Pola, prace na ul. Krzywoustego, zamknięta ul. Purykiniego a wreszcie remont tunelu na Placu Dominikańskim – oto miejska szkoła przetrwania. Czy wakacyjne remonty faktycznie tak bardzo dały w kość wrocławskim kierowcom? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.


Duża liczba remontów z pewnością wyprowadziła niejednego kierowcę z równowagi, ale trzeba też pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku prowadzone prace mają upłynnić ruch w mieście. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak w czasie trwania prac wyglądała sytuacja na drogach. W tym celu przeprowadzono pomiary prędkości osiąganych przez pojazdy na ulicach położonych w centrum Wrocławia i mających duże znaczenie dla komunikacji. Co się okazało?

Rano źle, po południu jeszcze gorzej
– Analiza danych wykazała, że w badanych przez nas miejscach średnie prędkości w godzinach szczytu były niskie i oscylowały poniżej 30 km/h – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Oznacza to, że centrum Wrocławia było zakorkowane także w czasie trwania sezonu urlopowego – dodaje Florkowska. Na ulicy Oławskiej średnia prędkość pojazdów wynosiła ok. 25 km/h, na ulicy Piłsudskiego nieco więcej, bo 28 km/h. Pojazdy, które poruszały się ulicą Podwale osiągały prędkość na poziomie 32 km/h a ul. Sienkiewicza 34 km/h.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zaobserwowali też inną prawidłowość: sytuacja na drogach w godzinach popołudniowych była trudniejsza niż w porannych. Największą różnicę odnotowano na ulicy Podwale: w popołudniowych godzinach szczytu jeździło się tam o 5 km/h wolniej niż w porannych. Najmniejsza różnica wystąpiła na ul. Sienkiewicza – rano jeździło się tam tylko 1 km/h szybciej niż po południu.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicy Oławskiej, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza w  dniach 1-30 sierpnia 2013 w godzinach 6-9 oraz 16-18.