13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Wrzesień zwolnił kierowców (Warszawa) ‹‹ powrót do listy raportów
[28.09.2012]

Wrzesień zwolnił kierowców

 

Wrzesień już niedługo dobiegnie końca. Kierowcy obawiali się, że koniec wakacji i początek roku szkolnego negatywnie wpłyną na ruch na ulicach Warszawy. Czy mieli rację? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

 

Analizie poddano cztery ulice położone w centrum stolicy. Zmierzono średnie prędkości, jakie osiągali na nich zmotoryzowani – zarówno w sierpniu jak i wrześniu. Wyniki są zgodne z przypuszczeniami: we wrześniu jeździ się wolniej niż w wakacje. Pociesza jednak fakt, że dla badanych ulic różnica ta wynosi średnio 4 km/h.

Największa zmiana widoczna jest na ulicy Marsa. W godzinach porannych jeździ się po niej o 9 km/h wolniej niż było to w sierpniu. Podobnie w godzinach popołudniowych – spadek średniej prędkości wynosi 7 km/h.

 

Średnio o 3 km/h wolniej jeździmy po al. Solidarności. Na ulicy Puławskiego kierowcy zwolnili zwłaszcza w godzinach popołudniowych. W porównaniu z sierpniem jeżdżą po niej o 4 km/h wolniej.

Ci którzy spragnieni są dobrych wieści powinni spojrzeć na al. Jana Pawła II. Rano kierowcy jeżdżą po niej minimalnie wolniej niż było to w wakacje. Za to potem osiągane przez nich prędkości są nawet wyższe niż w sierpniu.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresach 15-20 sierpnia 2012 oraz 5-10 września 2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. www.prasa24h.pl/3568/wrzesien-zwolnil-kierowcow.html