36994
online
Policja
230
Inspekcja
19
Wypadek
209
Informacja prasowa - Wysyp kontroli na majówce ‹‹ powrót do listy raportów
[05.05.2014]

Wysyp kontroli na majówce

 

To był prawdziwy deszcz kontroli na drogach – tak podsumować można weekend majowy. Według danych zebranych przez serwis Korkowo.pl w trakcie trwania długiego weekendu liczba suszarek na ulicach poszybowała aż o 93%!

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl porównali majówkową sytuację drogową z tym, co dzieje się w trakcie analogicznego, ale nieświątecznego okresu. Wyniki ich badań nie pozostawiają wątpliwości – w weekend majowy, który właśnie dobiegł końca, liczba kontroli drogowych wzrosła aż o 93%. W zwykły 4-dniowy weekend liczba kontroli policji oscyluje wokół 4 367, a w trakcie majówki wzrosła ona do prawie 8,5 tys. Jak widać, ostatnie dni były dla służb bardzo pracowite i pewnie niejeden brawurowy kierowca dostał mocno po kieszeni.

 

        Tak suszyli w weekend majowy

Czas

Liczba kontroli

Relacja procentowa

Zwykły weekend

(3-6 kwietnia)

 

 

4367

 

100%

Weekend majowy

(1-4 maja)

 

8444

 

193%

 

                                                                                       źródło: Yanosik.pl
                                                                                        oprac. Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz FlotisMobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce między 3-6 kwietnia oraz 1-4 maja 2014.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. motofakty.pl
  2. auto-news.pl
  3. 4trucks.pl