31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Zielona Góra – tydzień w korku ‹‹ powrót do listy raportów
[31.10.2012]

Zielona Góra – tydzień w korku

 

Korki pojawiające się w godzinach szczytu są zmorą kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice powodują, że wydłuża się czas jaki potrzebują kierowcy na przejazd w wybrane miejsce. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile godzin w skali roku zajmuje mieszkańcom Zielonej Góry dojazd do miejsca pracy.

 

Analizie poddano czas, jaki średnio potrzebują kierowcy na przejazd przez centrum Zielonej Góry w godzinach szczytu. Wniosek? W ciągu roku przeciętny zmotoryzowany spędza w tym mieście prawie 7 dni (163 godziny) za kółkiem. Oznacza to, że każdego miesiąca spędza on w drodze ponad pół dnia.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Zielonej Góry. Szybkość z jaką pojazdy pokonują ulicę Wojska Polskiego wynosi 40 km/h. Nieznacznie wolniej, bo z prędkością 39 km/h poruszają się samochody przemierzające ulicę Konstytucji 3 maja. Kierowcy zmierzający do pracy ulicami Bohaterów Westerplatte oraz Długą osiągają prędkości oscylujące wokół 33 km/h.

 

                                                     Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9 oraz 15-17)

Bohaterów Westerplatte

33 km/h

Wojska Polskiego

40 km/h

Długa

32 km/h

Konstytucji 3 maja

39 km/h

                                                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Zielonej Góry w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Zielonej Góry (ul. Bohaterów Westerplatte , ul. Wojska Polskiego, ul. Długa, ul. Konstytucji 3 maja).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. mmzielonagora.pl