12194
online
Policja
44
Inspekcja
5
Wypadek
42
Informacja prasowa - Zimne granie w Warszawie ‹‹ powrót do listy raportów
[10.09.2012]

Zimne granie w Warszawie

 

Już 19 września Coldplay zagra w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę artystów zatytułowaną „Mylo Xyloto ”. specjaliści z z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu na podróż do stolicy powinni zarezerwować sobie mieszkańcy ze wszystkich stron Polski.

 

Analizie poddano trasy z pięciu miejscowości położonych w różnych częściach kraju. Określono zarówno odległość dzielącą miasta od stolicy jak i średni czas dojazdu oraz prędkość osiąganą na każdej z tras.

 

Najszybciej na koncert mają szanse dotrzeć mieszkańcy Białej Podlaskiej. Od Warszawy dzielą ich ok. 3 godziny jazdy i 155 km. W tej beczce miodu tkwi jednak spora kropla dziegciu – średnia prędkość na drodze do Warszawy wynosi zaledwie 52 km/h i jest najniższa ze wszystkich, które brano pod uwagę. Na drugim biegunie znajduje się Sopot. Jego mieszkańcy mają do pokonania ponad 340 km, więc powinni przygotować się na ponad pięcio i pół godzinną podróż. Z drugiej strony, ich średnia prędkość może wynieść ok. 62 km/h i jest to najlepszy wynik w naszym małym rankingu.

 

Co ciekawe, zarówno mieszkańcy Torunia i Opola do Warszawy zmierzają z taką samą średnią prędkością oscylująca wokół 58 km/h. Mieszkańcy Opola, ze względu na odległość od stolicy muszą przygotować się na dłuższą, ponad 5 godzinną podróż. Średniakiem rankingu jest Zamość – jego mieszkańcy dojadą do Warszawy w ok. 4 godz i 36 minut, poruszając się ze średnią prędkością wynoszącą ok. 55 km/h.

 

 

                           Tabela 1. Kto szybciej dojedzie do Warszawy?

miasto startowe

odległość

średni czas dojazdu

średnia prędkość

Toruń

204 km

3 h 34 min

58 km/h

Sopot

343 km

5 h 34 min

62 km/h

Opole

307 km

5 h 15 min

58 km/h

Biała Podlaska

155 km

3 h 3 min

52 km/h

Zamość

252 km

4 h 36 min

55 km/h

                                                                                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniu 09.09.2012.