13724
online
Policja
35
Inspekcja
6
Wypadek
83
Informacja prasowa - Żółwim tempem po Gnieźnie ‹‹ powrót do listy raportów
[22.06.2012]

Żółwim tempem po Gnieźnie

 

Połowa rozgrywek EURO 2012 już za nami. Mistrzostwa Europy to ważne wydarzenie nie tylko dla Miast-Gospodarzy, ale również miast położonych w ich pobliżu. Czy EURO wpłynęło na ruch w okolicznych miejscowościach? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

 

Po najważniejszych ulicach Gniezna w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego jeździ się ze średnią prędkością 26km/h. W popołudniowym szczycie sytuacja przedstawia się niemalże tak samo, bo średnia prędkość spada do 25km/h. Każdy, kto choć raz miał okazję przemieszczać się przez centrum w godzinach szczytu, wie jak czasochłonna bywa podróż autem. Dla wielu mieszkańców przejazd przez centrum miasta w drodze do pracy jest nieunikniony, a wielu ulic o najwyższym natężeniu ruchu, nie da się po prostu ominąć.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację kierowców na poszczególnych ulicach znajdujących się w centrum Gniezna. Jak jeździ się po mieście? Na ul. Chrobrego między 06:00 a 09:00 średnia prędkość wynosi zaledwie 22 km/h. W popołudniowym szczycie komunikacyjnym sytuacja przedstawia się identycznie - między 16:00 a 18:00 średnia prędkość również oscyluje w granicach 20 km/h. 

 

 

Nie tylko podróżującym ul. Chrobrego dojazd do pracy sprawia problemy. W porannym i popołudniowym szczycie na ul. św. Wawrzyńca średnia prędkość z jaką poruszają się kierowcy, oscyluje w granicach 24 - 26 km/h. Podobnie jest na ul. Grzybowo – tu średnia prędkość bez względu na porę szczytu wynosi 27 km/h. Najszybciej poruszają się kierowcy na ul. Łaskiego. Zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowego szczytu średnia prędkość wynosi 30 km/h.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gniezna w godzinach od 6:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gniezna (ul. Chrobrego, św. Wawrzyńca, Grzybowo, Łaskiego).