106423
online
Policja
278
Inspekcja
47
Wypadek
595
Raport - Bezpieczny początek roku na polskich drogach ‹‹ powrót do listy raportów
[21.03.2016]

Najnowsze policyjne dane pokazują, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych systematycznie się zmniejsza. Jak wyglądają statystyki w ruchu drogowym w styczniu i lutym 2016 roku w porównaniu z analogicznym okresem rok temu? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Coraz mniej wypadków
Jak wynika z policyjnych statystyk, łącznie w styczniu i lutym 2016 roku w 3913 wypadkach zginęło 309 osób, a 4590 zostało rannych. W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowano spadek liczby wypadków o 8%, a liczba rannych zmniejszyła się o 10%.  Śmierć w wypadkach poniosło aż 20% osób mniej. Dane te pokazują, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego systematycznie rośnie. Zmiany te wyglądają bardzo obiecująco.

Pomogła pogoda
Jedną z przyczyn mniejszej liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach można upatrywać w łagodnych warunkach atmosferycznych. Początek roku stał pod znakiem dodatnich temperatur i niewielkich opadów śniegu. To pomogło uniknąć kierowcom wielu zagrożeń i niespodzianek w czasie podróży. Bezpieczeństwo na polskich drogach od lat nieprzerwanie ulega poprawie. Źródłami tego trendu są  zaostrzone przepisy ruchu drogowego, ale też zmieniająca się mentalność kierowców. Pozostaje mieć nadzieję, że pozytywne tendencje w policyjnych statystykach będą widoczne także w kolejnych miesiącach.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano statystyki policyjne "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym -w ujęciu miesięcznym” (styczeń i luty  2015 i 2016).
--
Dystrybucja materiałów:
Małgorzata Thiede
media@creandi.pl
tel. / +48 731 073 877