121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Bydgoskie prędkości w styczniu ‹‹ powrót do listy raportów
[10.02.2016]

Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak kształtowały się prędkości w Bydgoszczy w styczniu 2016 roku. Wyniki badań pokazują, że sytuacja drogowa w tym mieście jest bardzo podobna do większości analizowanych miast: na drogach jest coraz wolniej.

Spadki w centrum
Średnie prędkości na bydgoskich drogach w styczniu, w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku, były niższe nawet o kilka kilometrów na godzinę. Jeszcze rok temu, w promieniu 2 km od centrum średnia prędkość wynosiła 34 km/h, a teraz już tylko 32 km/h. W odległości 5 km od centralnych punktów na drogowej mapie Bydgoszczy średnia prędkość spadła z 40 km/h do 37 km/h. 10km od centrum kierowcy jeździli zazwyczaj z prędkością 49 km/h, co stanowi spadek o 3km/h w porównaniu ze styczniem 2015 roku. W promieniu 15 km od śródmieścia średnia prędkość obniżyła się z 57 km/h do 56 km/h.



Stabilnie przez cały dzień
Z badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl wynika, że przez cały dzień w rejonie 2 km od głównych części miasta, średnie prędkości wynosiły nieco ponad 30 km/h. Wraz z rosnącą odległością od śródmieścia zwiększała się też prędkość kierowców - w promieniu 5 km od centrum kierowcy mogli się rozpędzić średnio do 38 km/h, a w odstępie 10 km - nawet do 51 km/h. Na obrzeżach Bydgoszczy średnia prędkość znacznie przekraczała 50 km/h. W poszczególnych rejonach, przez cały dzień prędkości utrzymywały się na podobnym poziomie, bez znacznych spadków i przyspieszeń. To bardzo dobra informacja. Bydgoscy kierowcy mogą planować podróż bez obaw o brak płynności jazdy, nawet w godzinach szczytu.


--
Dystrybucja materiałów:
Małgorzata Thiede
media@creandi.pl
tel. / 61 624 85 41

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. metropoliabydgoska.pl
  2. plus.pomorska.pl