121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Czy rozpoczęcie budowy II linii metra sparaliżowało Warszawę? ‹‹ powrót do listy raportów
[01.12.2016]

 
Zamknięto ulicę Górczewską – jedną z głównych dróg Bemowa i Woli. Spowodowało to znaczące zmiany w organizacji ruchu w Warszawie. Przebudowa wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców i osób dojeżdżających do stolicy, która i tak jest już zakorkowana. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, czy remont sparaliżował ruch w okolicach nowej linii metra.
 
Kierowcy zgłaszali zastrzeżenia w wielu kwestiach. Trasy objazdów zostały oznakowane w sposób niejednoznaczny. Ponadto przygotowanie infrastruktury parkingowej  pozostawia wiele do życzenia. Część osób zmuszona została do zostawiania samochodów w innej części miasta i przesiadania się do komunikacji miejskiej. 
 
Czy te uniedogodnienia przekładają się na zmniejszenie prędkości na ulicach przyległych do Górczewskiej? Analizie poddano średnią prędkość na zaznaczonych ulicach: Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Pomiarów dokonano w poniedziałek 28.11.2016 roku w godzinach 6.00-9.00 oraz 15.00-18.00. W celu porównania dane te zostały zestawione z poniedziałkiem 21.11.2016, kiedy organizacja ruchu przebiegała zgodnie ze starym porządkiem.
 
 
 
 
                            
 
 
Drastyczny spadek
Średnia prędkość na analizowanych trasach zmieniła się diametralnie. W porannych godzinach szczytu ulicą Połczyńską pojedziemy nawet 13 km/h wolniej. Zdecydowanie lepiej wypada Powstańców Śląskich, mimo że  różnice w prędkości są odczuwalne. Kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej, radzimy uzbroić się w cierpliwość.
 
Zmiany na lepsze?
Budowa II linii metra to z pewnością konieczna inwestycja. Planowo ma trwać 6 lat. Wątpliwości budzą jednak doraźne rozwiązania zaproponowane przez władze stołeczne. Jedno jest pewne – droga do pracy czy szkoły zajmie kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej znacznie więcej czasu niż dotychczas.
 
Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych trasach w terminach: 28.11.2016 r. Prędkości były mierzone między godziną 6.00 i 9.00 oraz między 15.00 i 18.00.
--
Dystrybucja materiałów:
Paulina Kazimierska
media@creandi.pl
tel. / (61) 624-85-41 

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. polskatimes.pl
  2. motofakty.pl