121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Łódź – coraz wolniejsze ulice. Raport ‹‹ powrót do listy raportów
[12.11.2014]

Korki na drogach to nowa plaga polskich miast. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak sytuacja kształtuje się w Łodzi i zbadali średnie prędkości w mieście. Okazuje się, że również to miasto jest coraz wolniejsze.

 

Z roku na rok – coraz wolniej

Duża liczba remontów drogowych w Łodzi przyczyniła się do znacznego spadku prędkości na i tak już wolnych ulicach. Okazuje się, że w porównaniu z ubiegłymi latami w mieście jeździ się coraz wolniej. Średnie prędkości na łódzkich drogach są niższe (w porównaniu z 2012 rokiem) nawet o kilka kilometrów na godzinę! Spadają nie tylko prędkości w centrum, ale również na obrzeżach miasta.

 

 

Jakich godzin i ulic unikać?

Jeśli kierowcy nie chcą stać w korkach, do ścisłego centrum miasta najlepiej w ogóle nie wjeżdżać. Z badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl wynika, że przez cały dzień w promieniu 2 km od ścisłego centrum nie pojedziemy szybciej niż 29 km/h. Wraz z rosnącą odległością od centrum rośnie też prędkość kierowców – w promieniu 5 km od centrum pojedziemy już około 36 km/h, w promieniu 10 km – 41 km/h. Na obrzeżach miasta średnia prędkość wynosi już 48km/h. W centrum najwolniej jeździ się między godziną 10 a 11, oraz od 14 do 16 .

 

Warto pamiętać by, szczególnie w godzinach szczytu, nie wyjeżdżać w rejony najbardziej zakorkowanych ulic. W centralnej części miasta dobrze jest omijać okolicę ulic Tuwima i Kościuszki. W nieco dalszych rejonach kierowcy utkną na ul. Rzgowskiej, al. Politechniki i al. Palki.

Niestety, zwiększająca się liczba remontów na łódzkich drogach nie służy ich przejezdności, a końca prac wciąż nie widać...

 

  

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po Łodzi w październiku 2014r.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy

media@creandi.pl

kom./+48/730-311-112