121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Luty 2015 – zmiany w czołówce najwolniejszych polskich miast ‹‹ powrót do listy raportów
[06.03.2015]

Delikatna zima i szybkie przyjście wiosennej pogody zdecydowanie ułatwiło życie kierowcom. Zima tym razem nie zaskoczyła kierowców, a być może wręcz pozwoliła polskim drogom przyspieszyć. W najnowszym badaniu specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić zmiany w tabeli najwolniejszych miast w Polsce.

 

Okazało się, że w czołówce rankingu zaszły spore zmiany. Najwolniejszy nie jest już wcale Wrocław uznawany często za najwolniejsze miasto w kraju. Jesteście ciekawi które miasto otrzymało tym razem niechlubne miano króla korków? Sprawdźcie wyniki badania!

 

Ślimaczym tempem...w Szczecinie

Najwolniejszym miastem w Polsce w Lutym 2015 roku okazał się Szczecin – tutaj kierowcy nie rozpędzą się ani w ścisłym centrum, ani na jego obrzeżach. Średnia prędkość w centrum wynosi 32,4 km/h. I choć w większości miast w ścisłym centrum jeździ się wolno, to już w mniej centralnych rejonach kierowcy przyspieszą. W Szczecinie jest odwrotnie! Średnia prędkość w całym mieście wynosi jedynie 28,9 km/h i jest najniższa w kraju.

 

Zaskakująca czołówka

Drugim miastem w naszym rankingu okazał się tym razem być Lublin, co jest sporym zaskoczeniem, w którym średnia prędkość wynosi 31,7 km/h. W porównaniu z październikiem prędkość lublinian spadła aż o 10 km/h! Kolejne miejsca zajmują Łódź, Wrocław i Warszawa. Co ciekawe, dla tych miast spadek w rankingu nie jest wcale spowodowany przyspieszeniem, a jedynie znacznym spadkiem prędkości na dwóch pierwszych miejscach. W Łodzi odnotowano prędkość niecałych 37 km/h, czyli dokładnie taką samą jak w październiku. Tak samo sytuacja wygląda we Wrocławiu i Warszawie.

 

Najszybciej w małych miastach

Najlepsze warunki do jazdy mają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim (50,3 km/h), Zielonej Górze (50,2 km/h) i Rzeszowie (47,6 km/h). Przejezdne centrum posiada Gdańsk, gdzie kierowcy jadą aż 39,5 km/h, co jest najlepszym wynikiem dla centrum w całym rankingu. Dobrze jeździ się również w Białymstoku, Kielcach i Opolu (ok. 36 km/h).

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Yanosik dla Firm umieszczonych w pojazdach poruszających się po największych polskich miastach w lutym 2015 roku w godzinach między 8 a 18.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
 1. wiadomosci.onet.pl
 2. szczecin.gazeta.pl
 3. radioszczecin.pl
 4. lublin.gazeta.pl
 5. moto.wp.pl
 6. motofakty.pl
 7. rzeszow-news.pl
 8. regiomoto.pl
 9. tvpodkarpacie.pl
 10. se.pl
 11. tuwroclaw.com
 12. supernowosci24.pl
 13. zachod.pl
 14. radiogorzow.fm
 15. gorzow.com
 16. egorzow.pl
 17. naszbiznes24.pl
 18. znam.szczecin.pl
 19. infomoto.pl
 20. m.kielce.gazeta.pl
 21. zachod.pl
 22. tvswietokrzyska.pl
 23. bialystok.tvp.pl