115877
online
Policja
259
Inspekcja
60
Wypadek
623
Raport - Małe miasta nie tak szybkie ‹‹ powrót do listy raportów
[24.11.2014]

Informacja prasowa: 21.11.2014r.

 

Małe miasta nie tak szybkie

 

Wydawać by się mogło, że w małych miastach nie ma problemów komunikacyjnych. Nic bardziej mylnego! W mniejszych miejscowościach prędkości również nie zachwycają. Specjaliści portalu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy 12 polskich miast. Wyniki mogą okazać się zaskakujące...

 

W Zabrzu równie wolno jak we Wrocławiu

Mimo tego, że Zabrze jest o wiele mniejszym miastem niż Wrocław to prędkości w obu tych miejscach nie różnią się znacząco. W Zabrzu, podobnie jak we Wrocławiu, nie pojedziemy szybciej niż 28 km/h. Bardzo wolno po mieście poruszają się również mieszkańcy Bytomia – około 30 km/h oraz Sosnowca, gdzie prędkość przekracza nieznacznie 33 km/h. W Zabrzu korki zaczynają się najwcześniej, bo już o 8 rano, w Bytomiu bardziej tłoczno zaczyna robić się dopiero około godziny 9, a w Sosnowcu rano prędkości są dość wysokie. Sosnowieckie korki rozpoczynają się dopiero po południu (od godziny 15), kiedy to średnie prędkości na drogach spadają poniżej 30 km/h.

 

 

Średnie prędkości w miastach

 

 

Źródło: Korkowo.pl                               

Najszybciej w Częstochowie

Ciężko stwierdzić czy to Boża opatrzność czy najlepsza infrastruktura drogowa powodują, że najszybciej jeździ się w... Częstochowie! Średnie prędkości w tym mieście to ponad 40 km/h. Prędkość, nawet w ciągu godzin szczytu, nie spada poniżej 35 km/h. Drugim, najszybszym wśród mniejszych miast jest Radom, który notuje niemal identyczne średnie prędkości co Częstochowa. Ostatnia na podium jest Piła ze średnią prędkością sięgającą 38 km/h. Warto zauważyć, że w porównaniu z największymi miastami, takimi jak Wrocław, Warszawa czy Kraków, w małych miastch kierowcy poruszają się nawet o 10 km/h szybciej.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranach miastach Polski w pierwszej połowie listopada 2014r.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. nowiny24.pl
  2. jazdaprawna.pl
  3. motobiznes.pl
  4. motofakty.pl
  5. wrotapodlasia.pl