106423
online
Policja
278
Inspekcja
47
Wypadek
595
Raport - Na drugą stronę Wisły coraz wolniej. Mamy najświeższe dane o prędkościach w Warszawie ‹‹ powrót do listy raportów
[04.03.2015]

Wyniki najnowszych badań portalu Korkowo.pl skupiają się na sytuacji kierowców w pozbawionej jednego z mostów Warszawie. Most Łazienkowski był dla setek warszawiaków główną trasą codziennej przeprawy przez Wisłę. Jak jego brak odczują stali użytkownicy innych mostów?

 

Rano najgorzej na Świętokrzyskim

Aby wyniki badania były miarodajne porównano prędkości kierowców z poniedziałku 2 lutego, kiedy most Łazienkowski był jeszcze czynny, oraz z dnia 2 marca, czyli po jego wyłączeniu z ruchu. W czasie porannych godzin szczytu, między godziną 8 a 11, sytuacja najgorzej prezentuje się na Moście Świętokrzyskim – przez miesiąc średnia prędkość kierowców spadła tutaj o niemal 6 km/h. Na moście Gdańskim prędkość spadła o 3 km/h, a na moście Poniatowskiego o 2 km/h.

 

Porównanie średnich prędkości na mostach w Warszawie 2 lutego i 2 marca 2015 roku

 

Źródło: Korkowo.pl                   

 

Popołudniu nieprzejezdny most Poniatowskiego

 

W poniedziałek 2 marca, w godzinach 15 -18, odnotowano spadek prędkości na moście Poniatowskiego o aż 20 km/h w porównaniu z sytuacja sprzed miesiąca. Średnia prędkość wynosiła na nim jedynie 28,5 km/h. To uciążliwa równica – Most Poniatowskiego stał się główną drogą przeprawy przez Wisłę w centralnym punkcie Warszawy. Wpływ na to zwolnienie mają na pewno nowe buspasy. Bardziej przejezdny jest most Siekerkowski, ale do niego niestety trudniej dojechać – tłumaczy Agnieszka Kaźmierczak z portalu Korkowo.pl. Rzeczywiście zakorkowany jest dojazd po obu brzegach Wisły do mostu Siekierkowskiego. Stoją kierowcy na skrzyżowaniu Czernikowskiej i Beca oraz Ci jadący z alei Wieniawy-Długoszewskiego i wału Miedzeszyńskiego.

 

Niestety most Łazienkowski może pozostać zamknięty jeszcze przez kilkanaście miesięcy, czas więc przyzwyczaić się do dłuższych dojazdów do pracy.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Warszawy w lutym i marcu 2015 roku.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. jazdaprawna.pl