115877
online
Policja
259
Inspekcja
60
Wypadek
623
Raport - Nieznaczne przyspieszenie na Naramowicach – to nie koniec korków ‹‹ powrót do listy raportów
[20.01.2015]

Informacja prasowa: 21.01.2015r.

 

Nieznaczne przyspieszenie na Naramowicach – to nie koniec korków

 

Po otwarciu zachodniego odcinka obwodnicy odetchnęli kierowcy na ulicy Obornickiej oraz, w mniejszym stopniu, użytkownicy Dąbrowskiego i Arciszewskiego. Jednak w pozostałych zakorkowanych częściach miasta sytuacja wciąż jest opłakana. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak kształtują się prędkości na sztandarowej ulicy poznańskich korków – Naramowickiej.

 

Ruch na ulicy Naramowickiej jest przedmiotem gorących sporów od wielu lat. Mieszkańcy korzystający z drogi nieustannie skarżą się na brak przejezdności trasy. Mówi się o planach przebudowy Naramowic i poprowadzeniu linii tramwajowej w tym rejonie, jednak jak do tej pory nie miało miejsca nic poza rozmowami. Specjaliści z portalu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości w wybranych tygodniach września, grudnia i stycznia z podziałem na dni powszednie i weekendy. Sytuacja wciąż jest trudna.

 

Problem z prędkością – to już tradycja

W badaniu uwzględniono uśrednione prędkości z września, grudnia i stycznia by wiarygodnie porównać ewentualne zmiany. Okazuje się, że prędkość w styczniu wzrosła, ale bardzo nieznaczne. Przyrost o 1,5 km/h jest praktycznie nieodczuwalny dla kierowców i może być spowodowany różnymi czynnikami, choćby tym, że 6 stycznia był dniem wolnym o pracy, a więc o mniejszym natężeniu ruchu. Nie powinniśmy pochopnie cieszyć się z poprawy sytuacji, bo jest duża szansa, że prędkości wrócą do normy w następnych tygodniach. mówi Kinga Przybysz z portalu Korkowo.pl. Najniższa zanotowana prędkości wynosiła 20 km/h i została zaobserwowana w grudniu o godzinie 16. Żółwie tempo w tym wypadku może być eufemizmem.

 

Średnie prędkości na ulicy Naramowickiej w wybranych dniach powszednich (km/h)

Źródło: Korkowo.pl                                                            

 

Weekedny nie wiele lepsze

W weekend przez Naramowice kierowcy przejeżdżają ciut szybciej, jednak wciąż prędkości są bardzo niskie. Średnia prędkość nie przekracza bowiem 34 km/h. Przejeżdżając przez ten rejon miasta, warto zatem wyruszyć w podróż nieco wcześniej również w weekend.

 

 

Średnie prędkości na ulicy Naramowickiej w wybrane weekendy (km/h)

Źródło: Korkowo.pl                                                   

 

 

Sytuacja na Naramowicach jest bardzo trudna. Droga jest w złym stanie technicznym, a wokół ul. Naramowickiej wciąż powstają nowe osiedla. Jeśli władze nie poczynią kroków w kierunku usprawnienia ruchu grozi nam paraliż komunikacyjny, który odbije się na całym Poznaniu ocenia Przybysz.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po Poznaniu w wybranych dniach grudnia 2014 roku i stycznia 2015 roku.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. gloswielkopolski.pl