13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Raport - Paraliż komunikacyjny na Bukowskiej ‹‹ powrót do listy raportów
[20.03.2012]

 

W miniony weekend całkowicie zamknięta dla ruchu była ul. Bukowska na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszewskiego i Szylinga do ul. Zeylanda. Prace remontowe w tej części miasta będą odbywały się w każdy kolejny weekend, od soboty do poniedziałku włącznie. Dla mieszkańców oznacza to dalsze utrudnienia w ruchu i objazdy. Powodów do narzekań nie brakuje zarówno kierowcom jak i pasażerom komunikacji miejskiej. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali, jak jeździło się kierowcom na wybranych ulicach w okolicy remontowanego odcinka ul. Bukowskiej.

Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że w rejonie remontowanego odcinka w godzinach szczytu komunikacyjnego (poranny i popołudniowy) kierowcy jechali najszybciej na ul. Matejkiśrednia prędkość wynosiła 23 km/h. W godzinach 06:00-09:00 auta najwolniej poruszały się na ul. Zwierzynieckiej i ul. Bukowskiej. Średnie prędkości oscylowały wówczas w granicach 17-19 km/h.


W początkowym etapie remontu ul. Bukowskiej wymienione zostały chodniki, ścieżki rowerowe i krawężniki. Teraz drogowcy zabrali się za naprawę nawierzchni jezdni. Miniony weekend był tylko jednym z 5 etapów zaplanowanych prac na tej ulicy. W najbliższych dniach tj. od 24 do 26 marca zamknięty dla ruchu będzie odcinek Bukowskiej od skrzyżowania z ulicami Kraszewskiego i Szylinga do Polnej. Tydzień później od 31 marca do 2 kwietnia remontowany będzie odcinek od Polnej do Przybyszewskiego. Po przerwie świątecznej tj. 14 kwietnia wyłączony z ruchu będzie odcinek od Przybyszewskiego do ulicy Szamotulskiej. Potem drogowcy wyremontują odcinki od Szamotulskiej do Szpitalnej oraz od Szpitalnej do Polskiej. Ostatnia faza prac, zaplanowana jest między 28 kwietnia a 6 maja. Wówczas cała długość ul. Bukowskiej będzie zamknięta dla ruchu.

Jazda samochodem po Poznaniu w ostatnim czasie nie należy do najłatwiejszych. Kierowcy stoją w korkach nie tylko w komunikacyjnych szczytach. Z powodu remontów trudniej poruszać się po mieście. Szczególnie widać to na ulicach w rejonie dzielnicy Grunwald. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że oprócz ul. Bukowskiej korki tworzą się na ul. Przybyszewskiego, Polnej, Grochowskiej i Matejki.

 

Poniżej tworzący się korek na ul. Zwierzynieckiej.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje

o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po pięciu wybranych ulicach Poznania (Bukowskiej, Kraszewskiego, Matejki, Szylinga i Zwierzynieckiej) w godzinach od 06:00 do 18:00.