121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Poznań – korki, remonty i coraz wolniejsze ulice ‹‹ powrót do listy raportów
[17.10.2014]

O tym, że Poznań zamienił się w przestrzeń dla robót drogowych wie już chyba każdy poznaniak. Okazuje się, że tym razem narzekania kierowców nie są tylko przejawem stereotypowego, polskiego niezadowolenia, ale mają też odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Z roku na rok – coraz wolniej

Bardzo duża liczba remontów drogowych w Poznaniu przyczyniła się do znacznego spadku prędkości na i tak już wolnych ulicach. Okazuje się, że w porównaniu z ubiegłymi latami w naszym mieście jeździ się coraz wolniej. Średnie prędkości na poznańskich drogach są wolniejsze w porównaniu z 2012 rokiem nawet o kilka kilometrów na godzinę! Nie spadają tylko prędkości w centrum, ale również na obrzeżach miasta.

 

 

 

Źródło: Korkowo.pl

 

Jakich godzin i ulic unikać?

Jeśli kierowcy nie chcą stać w korkach, do ścisłego centrum miasta najlepiej w ogóle nie wjeżdżać. Z badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl wynika, że przez cały dzień w promieniu 2 km od ścisłego centrum nie pojedziemy szybciej niż 29 km/h. Wraz z rosnącą odległością od centrum rośnie też prędkość kierowców – w promieniu 5 km od centrum pojedziemy już około 40 km/h, w promieniu 10 km – 44 km/h. Na obrzeżach miasta średnia prędkość wynosi już 50 km/h.

 

Warto pamiętać, by szczególnie w godzinach szczytu, nie wyjeżdżać w rejony najbardziej zakorkowanych ulic. W centralnej części miasta dobrze jest omijać al. Marcinkowskiego, ul. Święty Marcin i Garbary. W nieco dalszych rejonach kierowcy utkną na ul. Jana Pawła II i Baraniaka oraz na ul. Głogowskiej i św. Wawrzyńca.

Niestety, zwiększająca się liczba remontów na poznańskich drogach nie służy ich przejezdności, a końca prac wciąż nie widać...

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Poznaniu w październiku 2014r.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-112

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. jazdaprawna.pl