121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Przedświąteczne dojazdy do największych miast – jest tłoczno? ‹‹ powrót do listy raportów
[12.12.2014]

Mimo łagodnej zimy, warunki pogodowe spowalniają kierowców. Rozpoczyna się sezon zimowych, świątecznych wyjazdów, dlatego specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak szybko poruszają się kierowcy na wjazdach do dziesięciu największych polskich miast.

 

Do tych miast wjedziecie powoli

W badaniu udział wzięło dziesięć największych polskich miast. W raporcie podzielono je na dwie grupy – miasta, do których wjazd zajmie nam najwięcej czasu, i te, do których wjedziemy bez większych problemów. Zestawienie miast o najwolniejszych obrzeżach otwiera Warszawa, w której kierowcy poruszają się średnio niecałe 41 km/h. W zestawieniu tym znalazła się również Łódź (46 km/h), Katowice (48 km/h), Kraków (49 km/h) oraz Poznań (49 km/h). – To, że Warszawa otwiera zestawienie nie powinno być zaskoczeniem. Jest to największe z polskich miast, dlatego, obszar, który uznawany jest za obrzeża w innych miastach (okręg do 10-15 km od centrum) może być jeszcze obszarem zabudowanym. Co do reszty miast, są to stali liderzy w miejskich korkach. Wygląda na to, że ich obrzeża są tak samo nieprzejezdne jak centrum – mówi Kinga Przybysz z portalu Korkowo.pl

 

Średnie prędkości na wyjeździe do największych polskich miast

 

Źródło: Korkowo.pl                                    

 

Do tych miast, wjedziemy w bez probemu

 

Do najszybszych miast zaliczono Rzeszów, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław oraz Gdańsk. Dziwić może obecność w tym gronie Wrocławia, który zwykle występował w rankingach w roli najwolniejszego miasta w kraju. Wrocław posiada dobrze zorganizowane komunikacyjnie obrzeża. W wielu miejscach obecne są sekundniki zwiększające przepustowość skrzyżowań. Dobra organizacja ruchu pomaga, jednak wciąż nie oznacza, że sytuacja w samym Wrocławiu uległa poprawie mówi Przybysz. Prędkość na najszybszych obrzeżach przekracza 50 km/h. Niestety, sytuacja na wjazdach nie przekłada się na prędkość w centrum. Jeśli więc zastanawiacie się, czy na waszej wyjazdowej trasie powinny znaleźć się poniższe miasta – nie przejmujcie się! Śmiało możecie do nich wjechać.

 

Średnie prędkości na wyjeździe do największych polskich miast

 

Źródło: Korkowo.pl                                    

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po obrzeżach największych polskich miast w grudniu 2014 roku.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.p
l

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.wp.pl
  2. supernowosci24.pl
  3. motobiznes.pl
  4. motofakty.pl
  5. tuwroclaw.com
  6. motofakty.pl
  7. radiobiper.info
  8. rzeszow-news.pl