123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Raport - Ranking najwolniejszych polskich miast - wiosna 2017 ‹‹ powrót do listy raportów
[28.06.2017]

Nadeszło długo wyczekiwane lato. Specjaliści z serwisu korkowo.pl postanowili podsumować, jak wyglądała sytuacja na polskich drogach w miesiącach wiosennych. Wyższa temperatura i lepsze warunki pogodowe sprzyjają szybszemu poruszaniu się po ulicach miast. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy wiosna 2017 charakteryzowała się wyższą prędkością niż w roku ubiegłym? W celu uzyskania odpowiedzi, zapraszamy do zapoznania się z poniższym raportem.
 
Jak co kwartał, korkowo.pl publikuje ranking najwolniejszych miast. Która metropolia zasłużyła na ten niechlubny tytuł wiosną 2017?
 
 
W 2017 wolniej
 
Sytuacja na drogach z roku na rok się pogarsza, nie można temu zaprzeczyć. W 60% analizowanych miastach prędkość zmniejszyła się w porównaniu do roku poprzedniego. Jedynie Bydgoszcz, Szczecin i Lublin przyspieszyły, a prędkość w Poznaniu nie uległa zmianie. Rodzi się wówczas pytanie: z czego wynika pogorszenie sytuacji na polskich drogach? Być może powodem jest wprowadzenia strefy „tempo 30” w kilku polskich miastach. Ponadto powodów można upatrywać w rozległych remontach dróg miejskich.
 
Warszawa bezapelacyjnie zyskuje tytuł najwolniejszego miast w Polsce obok Łodzi będącej na drugim miejscu oraz Katowic i Poznania ex aequo na trzecim. Kierowcy najszybciej poruszają się Szczecinie, Lublinie i Bydgoszczy, tam prędkość zbliża się do maksymalnej, dozwolonej w terenie zabudowanym, co stanowi nie lada osiągnięcie.
 
 
 
Zmiana w rankingu śródmieścia
 
Sytuacja w ścisłym centrum diametralnie zmienia zestawienie. Tylko Łódź uplasowała się na podium w rankingu prędkości śródmiejskich. Niekwestionowanym zwycięzcą jest Kraków, gdzie kierowcy średnio uzyskiwali prędkość 24 km/h. Nieco szybciej  poruszano się we Wrocławiu i Łodzi. Najmniej problemów z przejechaniem przez centrum mieli mieszkańcy Katowic, gdzie średnia prędkość wyniosła 38 km/h. Żadne inne miasto nawet nie zbliżyło się do wyniku stolicy Województwa Śląskiego. 
 

Dystrybucja Materiałów:
Paulina Kazimierska
media@creandi.pl
tel. (61) 624-85-41

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. wroclaw.wyborcza.pl
  2. moto.onet.pl
  3. warszawa.naszemiasto.pl
  4. poznan.naszemiasto.pl
  5. katowice.wyborcza.pl
  6. pomorska.pl
  7. antyradio.pl
  8. bydgoszcz.naszemiasto.pl