12628
online
Policja
31
Inspekcja
5
Wypadek
60
Raport - Remontowana Bydgoszcz ‹‹ powrót do listy raportów
[04.01.2012]

Remonty drogowe w Bydgoszczy uprzykrzają życie kierowcom, a to nie koniec utrudnień, bo w planach na 2012 r. już nowe inwestycje. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach porannych. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

 

Mieszkańcy Bydgoszczy muszą uzbroić się w cierpliwość, wszystko z powodu remontów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kontynuuje rozpoczęte prace, mając jednocześnie w planach rozpoczęcie nowych inwestycji. Utrudnienia na przebudowywanych odcinkach znaczne i uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

 

Z największymi utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć już od przyszłego tygodnia. Od 9 stycznia do końca kwietnia zamknięta dla ruchu zostanie ul. Dworcowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Jednokierunkowa ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Dworcową będzie miała dwa pasy na wprost przez przedmiotowe skrzyżowanie do ul. Warszawskiej, gdzie zostanie wprowadzone zawężenie do jednego pasa ruchu z możliwością skrętu w prawo i w lewo w ul. Warszawską. Całodobowa sygnalizacja wahadłowa zostanie wprowadzona na skrzyżowaniu ul. Fredry z ul. Warszawską. Na tym nie koniec zmian. Ulica Królowej Jadwigi w kierunku ul. Fredry przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową zostanie zawężona do jednego pasa ruchu z możliwością jazdy przez skrzyżowanie na wprost oraz w prawo. Natomiast ul. Sobieskiego od strony ul. Rejtana będzie ulicą nieprzejezdną dla ruchu. 

W związku z budową linii tramwajowej miejscowe zwężenia jezdni i zmiana organizacji ruchu obowiązuje na ul. Zygmunta Augusta i ul. Langiewicza. Prace remontowe związane z budową Trasy Uniwersyteckiej trwają na ul. Słowiańskiej, ul. Wojska Polskiego, ul. Żupy i ul. Toruńskiej, a także na ul. Jagielońskiej i Ogińskiego. Na tych ulicach trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w postaci lokalnych zwężeń jezdni.

 

Remonty odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się o o 08:00, 10:00, 15:00 i 17:00. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Kujawskiej, Śniadeckich i Wojska Polskiego. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Jagiellońskiej i ul. Dworcowej i al. Wyszyńskiego.

 

Poniżej tworzący się korek na ul. Jagiellońskiej, dane z godziny 15:00.


 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Bydgoszczy w godzinach od 06:00 do 22:00.